• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۱.۰۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

پس از برخورد نرخ گذاری ها، با بازه ی ۱.۱۹۳۰-۱.۱۹۰۰ نموداری، با انعکاس صعودی بردار نرخی این جفت ارزی، برخورد نمودیم. در طی معاملات امروز، احتمال بروز افت های دوباره ی نرخ نیز، همواره موجود می باشد. چرا که با عدم حظور خریداران، در سطح بازار امروزی معاملات، مواجه هستیم. سقوط ۰.۷ درصدی و ناگهانی اخیرا شکل گرفته ی نرخ EUR/USD، که پس از افزایش های ما قبلش به وقوع پیوسته است، به عنوان یکی از علایم صحت این امر، به شمار می آید. چرا که تمام پتانسیل افزایشی اخیرا پدیدار گشته، خنثی گردیده است.

امکان افول در پیش روی نرخ این جفت ارزی، تا سطح ۱.۱۸۸۰ نموداری، همواره موجود می باشد. سطح مربوطه، از طریق خط شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۴ روزه ی ЕМА، پشتیبانی می گردد. بدین سبک نیز می توان با اسکان دستور stop - loss، کمی بالا تر از سطح ۱.۱۹۵۵ و به نرخ فعلی بازار، شروع به اجرای معاملات فروش این جفت ارزی، تا سطح ۱.۱۸۸۰، نمود.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

فعلا با عدم موجود بودن سیگنال تجاری مطمئن، به منظور بازگشایی معاملات USD/JPY، مواجه می باشیم.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده

افزایش سطح داده های ماه نوامبر شاخص کسری سود خالص حساب بازرگانی بریتانیا، منجر به تحت فشار قرار گرفتن تحرکات نرخی پوند و کاهش نرخ این جفت ارزی، گردید. علاوه بر این، با توجه به نمودار ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی، به موازات بازگشت نزولی نرخ گذاری ها، پس از برخورد با سطح مقاومت ۱.۳۶۰۰ نموداری، با بروز واگرایی، میان بردار نرخ گذاری ها و خطوط شاخص نوسان گر RSI-۱۴ نیز، برخورد نموده ایم. چنین امری احتمال افت آتی نرخ GBP/USD را، تا سطح پشتیبانی ۱.۳۴۰۰، افزون تر خواهد نمود.

جفت ارزی دلار استرالیا و دلار ایالات متحده

هم اکنون با افت تصحیحاتی نرخ این جفت ارزی مواجه می باشیم. با توجه به شاخص ابر های ایچیموکو، مندرج در نمودار ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی، با نزدیک تر شدن خط شینکو، به محدوده ی ابرها ی این شاخص گرایشی، رو به رو خواهیم شد. در صورت نفوذ صعودی این خط، با محدوده ی ابر ها، با عدم خروج ما بعدش برخورد خواهیم نمود. خطوط شاخص نوسان ساز نیز، در حال حرکت، در محدوده ی اشباع خرید این جفت ارزی می باشند. با توجه به رشد ۳۸۰ نقطه ای ماه های دسامبر - ژانویه ی این جفت ارزی، احتمال بروز تصحیحات نزولی نرخ گذاری های AUDUSD، در آینده ای نزدیک، بسیار امکان پذیر، جلوه می نماید.