• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۵.۰۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

ساعت ۲۱:۱۵ واحد ارزی پوند استرلینگ بریتانیا - سخنرانی عضو کمیته ی سیاست گذاران مالی بانک انگلستان، سیلوان تریلر

سخن رانی مربوطه، در رابطه با دلایل سقوط نرخ تولیدات (دلایل و نتایج) این کشور بوده، که از درجه ی اهمیت متوسطی نیز، برخوردار می باشد.

 

با توجه به تعطیلات امروز ایالات متحده، نرخ نوسانات جفت های ارزی این واحد، افزایش چندانی نخواهد یافت و در پی بروز تصحیحات صعودی نرخ گذاری ها، به موازات معاملات امروز نیز، با افول بیشتر نرخ دلار، تا مینیموم های موضعی معاملات روزانه، برخورد خواهیم نمود. همان طور که دیر تر ذکر شده بود، بر اثر افزایش اخیر نرخ مازاد سود خالص حساب بازرگانی چین، با سقوط دلار، برخورد نموده ایم. بدین سبک نیز، با افت نرخی شاخص دلار USDX، در طی معاملات روز جمعه، رو به رو گردیده ایم. اما در آینده ای نزدیک با افزایش یابی میزان آمادگی بازار، به منظور خرید دلار از روز چهارشنبه و یا پنج شنبه نیز، مواجه خواهیم شد. چرا که آمار در پیش روی چین، در رابطه با تغییرات سه ماهه و سالانه ی شاخص تولیدات ناخالص داخلی این کشور، چندان مثبت تخمین نیافته اند. به همین دلیل نیز، احتمال همه گیره شدن خرید دلار، از نیمه ی دوم هفته، بسیار افزون جلوه می نماید. داده های آماری مربوطه، به تاریخ ۱۸ ژانویه و به ساعت ۰۲:۰۰ به وقت گرینویچ، به عرضه خواهند رسید. بازگشایی فعلی معاملات خرید دلار، بسیار دشوار بوده، اما پشتیبانی معاملات این هفته، همواره آشکار و شامل سطح ۹۰.۰۰ نموداری می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

در پی انتشار اخیر داده های اتحادیه ی اروپا، در رابطه با تغییرات ماه نوامبر نرخ مازاد سود خالص حساب بازرگانی، نرخ نوسانات ارزی و سطح فعالیت های معاملاتی این جفت ارزی، افزایش یافته است. چرا که با در نظر گیری پایین رقم خوردن سطح داده های ماه اکتبر این شاخص، بروز هر گونه افزایش در نرخ آمار ما بعد، منجر به تحکیمات نرخی این جفت ارزی، خواهد گردید. هرچند که منفی رقم خوردن این آمار نیز، با افزایش (نه چندان سریع) نرخ این جفت ارزی، همراه خواهد بود. به همین دلیل، در طی معاملات امروز از فروش EUR/USD، اجتناب می ورزیم.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

در طی اجرای معاملات این هفته، با انتشار آمار اقتصادی ژاپن، در رابطه با تغییرات شاخص پایه ای سفارش های خرید محصولات ماشین سازی، شاخص کسب و کار حوزه ی تولیدات و شاخص بهای محصولات اداری این کشور، مواجه خواهیم شد. منفی رقم خوردن این آمار منجر به سقوط نرخی ین و افزایش بیشتر نرخ گذاری های USD/JPY، خواهد گردید. اما به عرضه رسیدن داده های مثبت، واحد ارزی ین ژاپن را تحکیم خواهد بخشید و با افت دلار، تا قبل از پدیدار گردیدن خریدار عمده ی USD/JPY، همراه خواهد گردید.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده

با توجه به نمایه ی تکنیکی معاملات کنونی، با افزایش های در پیش روی نرخ این جفت ارزی، تا سطح ۱.۴۰۰۰ مواجه می باشیم. بدین معنی، که با رشد ٪۱.۸ نرخ این جفت ارزی، برخورد خواهیم نمود. با توجه به ظرفیت کاهشی شاخص دلار USDX، تا سطح ۹۰.۰۰ نموداری، از فروش این جفت ارزی، اجتناب خواهیم ورزید. همچنین در طی اجرای معاملات فردا، با انتشار آمار بریتانیا، در رابطه با تغییرات شاخص بهای خرده فروشی، بهای مصرف کنندگان و نرخ مسکن نیز، رو به رو خواهیم گردید. کاهش امکان پذیر نرخ نوسانات امروز این جفت ارزی، با جهش های آتی نرخ GBPUSD، همراه خواهد بود.