• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۹.۰۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

نرخ گذاری های دلار ایالات متحده، پایین تر از سطح پشتیبانی ۹۰.۰۰-۸۹.۰۰ نموداری، استقرار یافته اند. چنین امری مبنی بر افزایش یابی قوه ی خریداران بوده، که در صورت عدم کاهش، می تواند با نفوذ ما بعد نرخ گذاری ها به بازه ی پشتیبانی ۸۸.۴۰-۸۸.۲۰ نموداری نیز همراه گردد. در صورت کاهش سطح نرخ گذاری های شاخص دلار، تا بازه ی یاد شده، از بازگشایی معاملات خرید USDX، اجتناب می ورزیم. تنها در صورت بازگشت نرخ گذاری ها بالا تر از سطح ۸۹.۰۰، می توان به اجرای معاملات خرید شاخص دلار، تا سطوح ۹۰.۰۰-۸۹.۹۰ نموداری پرداخت.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نفوذ نرخ گذاری ها، به بازه ی پشتیبانی ۱.۲۴۰۰-۱.۲۳۹۰ نموداری، می تواند  با موجی از کاهش های نرخی دوباره ی EUR/USD، تا بازه ی ۱.۲۳۲۵-۱.۲۲۹۵ نموداری، همراه گردد. با این وجود احتمال تحکیمات نرخ این جفت ارزی، در آینده ای نزدیک را نیز می بایست، مد نظر داشت. رشد احتمالی این جفت ارزی می تواند تا بازه ی مقاومتی ۱.۲۴۵۰-۱.۲۴۴۵ نموداری نیز، ادامه یابد. عدم نفوذ نرخ گذاری ها، بالا تر از این بازه ی مقاومتی، مبنی بر قوه ی افزون فعالیت های معاملاتی فروشندگان و ضعف مزمن خریداران یورو، به حساب خواهد آمد. به همین دلیل نیز، در حال حاضر می توان به اجرای معاملات فروش این جفت ارزی، با اسکان دستورات stop-loss با فواصلی نه چندان افزون، از نقطه ی شروع، پرداخت.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

سطح فعالیت های معاملاتی خریداران این جفت ارزی، همواره در حال کاهش بوده و در صورت ادامه یابی افول نرخ گذاری ها، پایین تر از سطح ۱.۴۱۰۰ نموداری، با افزایش اشباع فروش و سقوط بیشتر نرخ GBP/USD، در چشم اندازی کوتاه مدت، برخورد خواهیم نمود. شکل گیری تحکیمات نرخی نیز، در چشم اندازی کوتاه مدت، چندان بعید به نظر نمی رسند.

احتمالات فعلی، مبنی بر سقوط تصحیحاتی نرخ این جفت ارزی تا سطح ۱.۳۹۴۰ نموداری و تا سطوح پشتیبانی ترسیم شده در نمودار ذیل، می باشند.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

نرخ گذاری های این جفت ارزی، همواره تا سطح پشتیبانی بسیار مهم ۱۰۸.۲۵ نموداری، افت نموده اند. سطح مربوطه در نمودار ۲۴ ساعته از قوه ی استقامتی بسیار بالای برخوردار بوده و تحکیم یابی نرخ USD/JPY بر فراز این سطح، همواره به وقوع پیوسته است. افزایش ما بعد نرخ گذاری ها، تا سطح مقاومت ۱۰۹.۴۵، ادامه خواهد یافت. نفوذ نرخ گذاری ها، به این سطح با ادامه یابی افزایش های نرخی تا بازه ی ۱۱۰.۴۰-۱۱۰.۳۰ و ۱۱۰.۹۰-۱۱۰.۸۵ ادامه خواهد یافت.

تنها در صورت نفوذ نزولی نرخ گذاری ها، با سطح پشتیبانی ۱۰۸.۵۰ نموداری، با افول قابل ملاحظه ی نرخ گذاری ها، در چشم اندازی میان مدت، برخورد خواهیم نمود.