• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۳.۰۳.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

فاز این واحد ارزی مبهم می باشد. نرخ گذاری ها در کانالی از گرایش های افقی، مندرج در نمودار ۲۴ ساعته، حرکت می نمایند. هم اکنون نرخ گذرای ها در حال نزدیک شدن به سطح مقاومت ۸۹.۴۰ می باشند. با این وجود و با توجه به نفوذ های کاذب اخیر نرخ گذاری ها، به این سطح، از اهمیت تکنیکی این محدوده نیز، کاسته شده است.

نرخ گذاری های نمودار ۴ ساعته، در حال کاهش یابی در چهار چوب کانالی از گزارش های نزولی می باشند. چنین امری، احتمال افت دلار را، در آینده ای نزدیک نیز، افزایش می نماید. در این بین سیاست گذاری های نا مطلوب کاخ سفید نیز، بر ادامه یابی افول این واحد ارزی، نقش بسزایی داشته است.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها برای باری دیگر، به سطح مقاومت ۱.۲۳۴۵ نموداری، نزدیک شده اند. به موازات این سطح با عبور خط ترند گرایش های کلی، مواجه می باشیم. این خط ترند با اتصال ماکسیموم های امسال، با ماکسیموم های پیشتر نمودار نرخی، ترسیم گردیده است. در صورت نفوذ نرخ گذاری ها، به این سطح می توان با ادامه یابی افزایش نرخ یورو - دلار، تا سطوح ۱.۲۴۱۰ و ۱.۲۴۴۰ نیز، مواجه شد. سطح هدفی این معاملات نیز، شامل ۱.۲۵۱۰ می باشد.

سیگنال های تجاری دریافت شده، مابین سطوح کانال گرایش های افقی ۱.۲۵۱۰-۱.۲۱۶۵، از اهمیت چندان بالایی برخوردار نخواهند بود.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نفوذ های کاذب اخیرا شکل گرفته ی نرخ گذاری ها، بالا تر از سطح ماکسیموم ۱.۴۱۴۰ نموداری، هنوز تحکیمات نرخی پوند را، به همراه نداشته. در صورت نفوذ دوباره ی نرخ گذاری ها، پایین تر از سطح پشتیبانی ۱.۴۰۶۵ نموداری، می توان با شروع دوباره ی افت نرخ پوند، تا سطوح ۱.۳۹۹۰ و حتی ۱.۳۹۱۰ نموداری نیز، برخورد نمود.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

در طی فشرده شدن نرخ گذاری ها، به سطح پشتیبانی ۱۰۵.۵۰ نموداری، با عدم افزایش یابی قوه ی تجاری فروشندگان، رو به رو می باشیم. با این وجود به منظور ادامه یابی افول نرخ این جفت ارزی، می بایست تا بسته شدن کندل هفتگی نمودار این جفت ارزی، پایین تر از سطح ۱۰۵.۵۰ نموداری، صبر نمود. در صورت بروز چنین سناریویی می توان با سقوط ما بعد نرخ دلار، تا سطوح ۱۰۳.۰۰ و حتی ۱۰۱.۰۰ و ۱۰۰.۰۰ نیز، برخورد نمود.