• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های نرخی به تاریخ ۰۶.۰۴.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

واحد ارزی دلار ایالات متحده USDX

نظریه ی متخصصین مبنی بر کاهش آتی نرخ بی کاری، به موازات افزایش نرخ متوسط دست مزد ماهیانه این کشور می باشد. در صورت تثبیت یابی آمار مثبت این دو کشور، می توان با تحکیمات نرخی دلار ایالات متحده، برخورد نمود. با این وجود، تثبیت یابی نظریه ی متخصصین در رابطه با کاهش تعداد موقعیت های شغلی، تا سطح ۱۹۰ هزار، می تواند با تضعیف یابی نرخ دلار نیز، همراه گردد. در صورت به عرضه رسیدن داده های بالا تر از ۲۰۰ هزار عددی، تحکیمات نرخی دلار، مبرم جلوه خواهند نمود. به عرضه رسیدن داده های کم تر از این میزان، می توان با تضعیف یابی نرخ گذاری های دلار ایالات متحده، رو به رو شد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

فروشندگان همواره به سطح پشتیبانی ۱.۲۲۱۰ نموداری دست یافته اند. در نزدیکی این سطح با عبور خط گرایش های افزایشی اواخر ۲۰۱۷، مواجه می باشیم. نرخ گذاری های این جفت ارزی تا قبل از انتشار داده های بازار کار ایالات متحده، تحت فشار خواهند بود. بهبود یابی شرایط کلی بازار کار ایالات متحده می تواند با تضعیف یابی نرخ گذاری های یورو، همراه گردد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

فروشندگان هنوز توان کاهش نمودن نرخ گذاری ها، پایین تر از سطح ۱.۴۰۲۰ نموداری را، دارا نمی باشند. سطح تقاضای این جفت ارزی، پایین تر از سطح ۱.۳۹۸۵ نموداری بسیار افزون بوده. همین امر نیز منجر به عدم افت بیشتر نرخ گذاری ها، تا سطح ۱.۳۹۱۰ نموداری، گردیده است. تا قبل از بازگشایی جلسات معاملاتی آمریکا، می توان با کاهش نرخ نوسانات ارزی دلار، مواجه شد. اما در پی انتشارات آمار امروز بازار کار ایالات متحده، می توان با افزایش سطح فعالیت های معاملاتی این جفت ارزی نیز، رو به رو شد. مثبت رقم خوردن آمار در پیش رو، با افت نرخ پوند همراه خواهد گردید. یعنی افت نرخ گذاری های این جفت ارزی، تا سطوح ۱.۳۹۱۰ و ۱.۳۸۵۰ نموداری.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

تحکیمات ارزی دلار ایالات متحده، افزایش نرخ گذاری های این جفت ارزی، تا سطح ۱۰۷.۳۰ نموداری را، به همراه داشته. تنها در صورت تحکیمات آتی نرخ دلار، می توان با ادامه یابی رشد نرخی دلار-ین، تا سطح ۱۰۷.۸۵ نموداری، برخورد نمود.

نرخ کلی گرایش های ارزی نامشخص بوده. به همین دلیل، می بایست از انجام معاملات فعالانه پرهیز نمود.