• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۴.۰۵.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

 

شاخص دلار ایالات متحده USDX

نرخ گذاری ها تا سطح ۹۴.۰۰ نموداری افزایش یافته اند. قوه ی تجاری خریداران، حتی تا شکست این سطح مقاومت پیشروی ننمود. به همین دلیل نیز، با احتمال شکل گیری کاهش نرخی موقت دلار، مواجه می باشیم.

نزدیک ترین سطح پشتیبانی نمودار نرخی، شامل سطح ۹۳.۲۰ نموداری می باشد. نفوذ نرخ گذاری ها به این سطح، با ادامه یابی افت دلار، تا سطح ۹۳.۰۰ و حتی ۹۲.۱۵ نیز، همراه خواهد گردید.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

در پی نفوذ اخیر نرخ گذاری ها به پشتیبانی ۱.۱۷۰۰ نموداری، با کاهش بیشتر سطح تقاضای یورو مواجه گردیده ایم. در صورت شکست آتی سطح پشتیبانی ۱.۱۶۹۰ نموداری می توان با ادامه یابی افت یورو - دلار، مواجه شد. تحکیم یابی نرخ گذاری ها، بالا تر از سطح ۱.۱۷۱۵ نموداری، با افزایش مابعد نرخ گذاری ها، تا سطوح ۱.۱۸۴۵-۱.۱۸۲۰، ادامه خواهد یافت.

با توجه به خالی بودن تقویم اقتصادی این روز معملاتی، تمرکز اکثریت بازار، به بیانیه های رواسای بانک مرکزی اروپا، معطوف خواهد بود.

ساعت ۱۴:۳۰ واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا - گزارش بانک مرکزی اروپا، در رابطه با تنظیم سیاست گذاری های مالی

در طی به عرضه رسیدن این آمار، می توان با افزایش نرخ نوسانات یورو مواجه شد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها سطح پشتیبانی ۱.۳۳۱۰ را تست نموده اند. با توجه به قوه ی افزون خریداران در حوالی این سطح پشتیبانی، با احتمال از سر گیری گرایش های افزایشی پوند - دلار تا سطوح ۱.۳۴۶۰ و حتی ۱.۳۵۰۰ نیز، رو به رو می باشیم.

افت دلار و یا تحکیمات نرخی پوند، با بروز افزایش های موقت (تصحیحاتی) نرخ گذاری های این جفت ارزی، همراه خواهد گردید. داده های امروز شاخص خرده فروشی بریتانیا، تنها عامل افزایش های نرخ نوسانات این جفت ارزی، به شمار می آیند. مثبت رقم خوردن این آمار، تحکیمات ارزی پوند را، به دنبال خواهند داشت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

با توجه به استقرار نرخ گذاری ها، بالا تر از خط بالایی کانال ترند گرایش های افزایشی، مبنی بر افزون بودن احتمال رشد آتی نرخ گذاری ها می باشد. با توجه به نزدیک تر شدن نرخ گذاری ها، به سطح پشتیبانی۱۰۹.۴۰ نموداری، بازگشایی معاملات فروش این جفت ارزی، زیر سوال می رود. در این بین، در صورتی که از معاملات فروش باز این جفت ارزی برخوردار می باشید، می توانید به فروش دلار - ین، تا سطوح ۱۰۸.۷۵-۱۰۸.۳۵ نموداری، بپردازید.