• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۳۰.۰۵.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

نرخ گذاری های دلار در طی معاملات روز سه شنبه تا سطح پشتیبانی تکنیکی ۹۵.۰۰ افول نمودند. بروز چنین امری احتمال شکل گیری کاهش های موقت و تصحیحاتی نرخ دلار را نیز افزایش می نماید.

همراه با نفوذ نرخ گذاری ها به سطح پشتیبانی ۹۴.۵۰ نموداری، می توان با ادامه یابی افت نرخی دلار، تا سطوح ۹۴.۲۰ و حتی ۹۴.۰۰ نیز، برخورد نمود. تحکیمات آتی یورو می تواند به تحقق یابی چنین سناریویی یاری بخشد. چرا که در حال حاضر با افت موقت دلار مواجه می باشیم.

همواره یاد آورم که نرخ سهام دولتی ده ساله ی ایالات متحده، تا سطح ٪۳ کاهش شدید یافته و بروز تضعیف یابی نرخ دلار در چشم اندازی کوتاه مدت نیز، بسیار امکان پذیر، به نظر می رسد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها فعلا تحت فشار بازه ی مقاومت ۱.۱۵۷۵-۱.۱۵۶۰ استقرار دارند. در حال حاضر با احتمال ادامه یابی افت آتی نرخ یورو - دلار، تا سطوح ۱.۱۴۸۰ و حتی ۱.۱۳۹۰ نیز، مواجه می باشیم. با توجه به نمودار ساعتی Н1، می توان با تست مکرر سطح پشتیبانی ۱.۱۵۲۰ مواجه شد. به همین دلیل نیز با احتمال شکل گیری افزایش های تصحیحاتی نرخ یورو رو به رو می باشیم. تنها در صورت تضعیف یابی قابل توجه دلار ایالات متحده، می توان با از سر گیری افزایش های نرخی مداوم یورو - دلار، برخورد نمود. در این بین بهبود یابی شرایط سیاسی ایتالیا و مثبت رقم خوردن آمار اقتصادی امروز آلمان نیز، تحکیمات ارزی یورو را، به دنبال خواهد داشت.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

در پی تست استقامتی سطح پشتیبانی ۱.۳۲۲۰ نموداری، با افزایش یابی قوه ی تجاری خریداران برخورد نموده ایم. دلایل دیگر بروز این امر، شامل تضعیف یابی موقت نرخ دلار می باشد.

با توجه به کمبود پیش زمینه ی خبری امروز بریتانیا، چگونگی روند آتی معاملات امروز این جفت ارزی، به نوسانات ارزی دلار ایالات متحده، بستگی خواهد داشت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

نرخ گذاری های این جفت ارزی در حال کاهش یابی می باشند و بر فراز بازه ی پشتیبانی ۱۰۸.۷۵-۱۰۸.۳۵ نموداری، استقرار دارند. همواره یاد آورم که این سطح دارای قوه ی تقاضای بالایی بوده و می تواند مانع کاهش های آتی نرخ گذاری ها نیز گردد.

در صورت شروع دوباره ی افزایش های نرخی و نفوذ نرخ گذاری ها به سطح ۱۰۹.۱۵ نموداری، می توان با ادامه یابی رشد دلار - ین، تا سطوح ۱۱۱.۴۵-۱۱۱.۲۰ نیز، مواجه شد.