• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۸.۱۰.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

نرخ گذاری های دلار در حال تحکیم یابی بر فراز خط ترند افزایشی و سطح پشتیبانی ۹۵.۱۵ نموداری می باشند. شکست این سطح می تواند با افت آتی نرخ گذاری ها تا سطح ۹۴.۸۵ و حتی ۹۵.۱۵ نیز، همراه گردد. اما تا قبل از شکست این سطح، با ادامه یابی گرایش افزایشی نرخ گذاری های دلار، رو به رو خواهیم بود. شکست آتی سطح مقاومت ۹۵.۵۵، بر احتمال دست یابی نرخ گذاری ها به سطح ۹۶.۰۰، ۹۶.۳۰ و حتی ماکسیموم ۹۶.۸۰ نموداری نیز، خواهد افزود.

تقویم اقتصادی امروز تقریبا خالی بوده و با احتمال کاهش یابی نرخ نوسانات ارزی نیز مواجه می باشیم. علاوه بر این امروز با تعطیلات آمریکا، که به یاد بود کریستوف کولومب برگزار می گردد نیز، رو به رو هستیم.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

عدم تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۱.۱۵۳۵ نموداری، بر احتمال ادامه یابی گرایش نزولی نرخ یورو، تا سطوح ۱.۱۴۱۵ و حتی ۱.۱۳۸۰ نیز خواهد افزود. تنها در صورت تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۱.۱۵۵۰ و ۱.۱۵۳۵ نموداری، می توان با رشد آتی نرخ این جفت ارزی، مواجه شد.

با توجه به تعطیلات بانکی امروز ایالات متحده و فقدان پیش زمینه ی خبری اروپا، با کاهش یابی نرخ نوسانات ارزی برخورد خواهیم نمود. تنها عامل تغییرات امروزی نرخ یورو - دلار، بیانیه ی های سردمداران اروپایی به شمار خواهد آمد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

با وجود تحکیمات اخیر نرخ گذاری ها بر فراز سطح ۱.۳۱۰۰، به موازات بازگشایی جلسات معاملاتی امروز اروپا با کاهش یابی سطح تقاضای پوند و افزایش یابی قوه ی تجاری فروشندگان این جفت ارزی نیز، برخورد نمودیم. به همین دلیل نیز، ادامه یابی گرایش افزایشی نرخ گذاری ها فعلا بعید به نظر می رسد. در این بین بر فراز بازه ی پشتیبانی ۱.۳۰۶۵-۱.۳۰۵۰ نموداری، از بازگشایی معاملات فروش، پرهیز می نمانیم. چرا که فقدان پیش زمینه ی خبری امروز آمریکا و بریتانیا، بر ابهام بازار افزوده است. در این بین، می بایست به چگونگی نتایج جلسات آتی برکسیت توجه نمود. چرا که تنها در صورت تغییر شرایط فعلی بریتانیا، نرخ نوسانات ارزی پوند - دلار، افزایش خواهد یافت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

نرخ گذاری ها هنوز در چهارچوب کانال گرایش افقی ۱۱۴.۰۰-۱۱۳.۵۰ نموداری، سیر می نمایند. همین امر نیز، بر نرخ ابهامات گرایشی بازار می افزاید. تحکیمات نرخی بر فراز سقف این کانال و یا نفوذ نرخ گذاری ها به کف کانال مربوطه - نرخ گرایش آتی دلار - ین را، معین خواهد نمود. در این بین، افزایش آتی نرخ گذاری ها تا سطوح ۱۱۴.۵۰ و ۱۱۵.۰۰ نموداری نیز، بسیار امکان پذیر به نظر می رسد.