• کابینۀ شخصی

EUR/RUB

86.944

بالا: 86.944

پایین: 86.944

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و روبل روسیه

 

جفت ارزی EUR/RUB، به عنوان دومین ابزار مالی پر طرف دار در روسیه، پس از جفت ارزی یورو – دلار، به حساب می آید. چرا که نه تنها ارتباطات اقتصادی این دو کشور بسیار عمیق بوده، بلکه شهروندان روسیه به شکل بسیار فعالی از محصولات اروپایی استفاده می نمایند. علاوه بر این اکثر اوقات، بهای معاملات عمده و حتی خرد روسیه نیز، از تغییرات نرخ یورو، تغییر میابد. بدین معنی که تغییرات نرخ جفت ارزی یورو – روبل، بر قیمت اجناس در روسیه تاثیر می گذارد.

 

نرخ ارزی یورو – روبل به شکل روزانه تنظیم می گردد. این امر از طریق بانک فدرال روسیه و در روز های کاری، بدون نیاز به تبادل اجباری جفت ارزی، انجام می گیرد. اجرای چنین تنظیمات بانکی اجباری، کلا آسان نبوده و امکان تشخیص گرایش های نرخی جفت ارزی را، از متخصصین صلب می نماید. بازار فارکس از این نکته ی منفی آری بوده و با توانایی های مالی اش به بازرگانان اجازه می نماید تا به بررسی دقیق تر تحرکات نرخی بپردازند.

 

بیشترین تاثیرات نرخی، بر نرخ گذاری های روبل را، صادرات گاز و نفت روسیه می گذارد. علاوه بر این چگونگی بازه های زمانی پرداخت مالیات اشخاص حقوقی و تعطیلات کریسمس نیز، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر تحرکات نرخی روبل، به شمار می آیند.

 

در پی بایکوت های سال 2014 با افت حجم تبادل کالای اتحادیه ی اروپا و روسیه، برخورد نمودیم. در طی سال 2017 اتحادیه ی اروپا به عنوان عمده ترین شارک تجاری روسیه، با حق %42 محسوب می شد. این حق در سال های موفق تبادلات این دو منطقه، تا %50 نیز می رسید.

 

نرخ گذاری های جفت ارزی EUR/RUB، مستقیم می باشد. در این تناسب یورو به عنوان واحد ارزی پایه و روبل روسیه به عنوان واحد ارزی متغییر، حساب می شود. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی یورو، به شمار می آید. به منظور خرید یورو، به فروش میزان بیشتری از روبل، نیاز است. افت نرخ گذاری های این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی روبل می باشد.

 

به منظور اجرای معاملات این جفت ارزی، می توان به بررسی تحرکات نرخ مندرج در نمودار موجود، توجه نمود.

 

واحد ارزی یورو (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان واحد ارزی 19 کشور جهان شناخته می شود (اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، پرتقال، اسلواکی ، سلونی، اسلوونی، فنلاند، فرانسه، استونی). علاوه بر این، واحد ارزی یورو در سطح 9 کشور دیگر جهان نیز، استفاده می گردد. تنظیمات مالی و توزیع پول این واحد ارزی، از طریق بانک مرکزی اروپا، به انجام می رسد.

 

روبل روسیه (با کد بانکی RUB) – به عنوان واحد ارزی جمهوری فدرال روسیه به شمار می آید. تنظیمات مالی و توضیع پول این واحد ارزی، به عهده ی بانک مرکزی فدرال روسیه، به عهده دارد. وظیفه ی اصلی این بانک، پایدار نگاه داشتن روبل به حساب می آید.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
31.5 -58.5 0 0

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/JPY 164.57 0.19%
EUR/USD 1.0639 0.19%
EUR/NOK 11.7370 0.75%
AUD/SEK 6.82910000
EUR/CHF 0.9703 0%
EUR/DKK 7.4590 0%

FAQ