• کابینۀ شخصی

EUR/JPY

172.16

0%

بالا: 172.16

پایین: 172.16

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و ین ژاپن (EUR/JPY)

 

اواخر سال 2017 میلادی، ژاپن و اتحادیه ی اروپا، وارد روابط تجاری آزاد گردیدند. این قراررداد نامه در طی سال 2018 به تثبیت خواهد رسید و در سال 2019 وارد عمل خواهد گردید. بدین سبب نیز، ژاپن می بایست درب های خود را بر روی صادرات مواد لبنیاتی، شراب سازی و صنایع ماکارونی اروپا، باز نموده و اتحادیه ی اروپا نیز می بایست به کاهش مالیات خودرو های وارداتی، از ژاپن، دست ببرد. در این بین، اروپا سعی داشته تا ممنوعیت سفارشات کارخانه ای، از کشورهای خارجی را، لغو نموده و پس از عهد قرارداد نامه ی تجاری اروپا و چین، نرخ صادرات اروپا به چین به میزان %30 افزایش خواهد یافت. بدین سبب، نرخ تولیدات ناخالص دخلی نیز، به میزان %30 افزایش خواهند یافت.این منطقه، از جمعیت بیشتر از 600 میلیون نفر، دارا می باشد. نرخ گذاری های یورو – ین نیز، تاثیر بسزایی از عهد نامه ی تجاری جدید بین این دو منطقه، خواهند گرفت.

 

جفت ارزی EUR/JPY، دارای نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی EUR، تغییر می نماید. واحد ارزی JPY نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ یورو اتحادیه ی اروپا EUR، می باشد. به منظورخرید EUR، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از JPY است. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیم یابی نرخ JPY نسبت به EUR به شمار می آید. با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان پول رسمی 19 کشور متحد اروپا، به شمار می آید. این کشور ها از قبیل: اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لیتونی، لاتویا، لوکزمبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلونی، فنلاند، فرانسه و استونی، می باشند. علاوه بر این واحد ارزی یورو در 9 کشور دیگری که از تظر جغرافیایی به خاک اروپا متصل هستند نیز، قابل استفاده می باشد.تنظیم نرخ بهره و سیاست گذاری های مالی و همچنین توزیع پول این منطقه، از طریق سیستم مرکزی بانکداری اروپا (ECB)، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی ین ژاپن (با کد بانکی JPY)، به عنوان واحد ارزی رسمی ژاپن به حساب می آید. تنظیمات مالی و توضیع پول این واحد ارزی را نیز، بانک ژاپن (Bank of Japan BOJ)، به عهده دارد. این بنک سیاست گذاری های مالی کشور را نیز تنظیم می نماید. علاوه بر این، دیگر وضایف این بانک شامل تنظیمات نرخ بهره و کنترل تبادلات مالی بازار ارزی این کشور نیز، به شمار می آید.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-2.59 0.43 0.8 0.8

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/USD 1.0904 0%
EUR/SEK 11.4823 0%
SGD/JPY 100.60700000
EUR/NOK 11.6957 0%
EUR/RUB 86.94400000
EUR/CHF 0.9753 0%

FAQ