• کابینۀ شخصی

USD/CZK

23.167

0%

بالا: 23.167

پایین: 23.167

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار ایالات متحده و کرون چک، به شکل چشم گیری، به تغییرات شرایط اقتصادی ایالات متحده، وابسته بوده و نرخ نوسانات این جفت ارزی نیز، در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا و آمریکای شمالی، افزایش میابد.

 

روابط اقتصادی ایالات متحده و اتحادیه ی اروپا، از عمده ترین و وسیع ترین تبادلات تجاری، در سطح جهان، برخوردار می باشند. علاوه بر این، تلاش این دو منطقه، بر وسعت بخشیدن به تجارات میان اطلسی (اقیانوس اطلس) بوده، که همواره با مشارکت کشور چک، انجام خواهد گرفت.

 

میان کشور های چک و ایالات متحده، قرارداد تجاری متقابل وضع شده. اصلی ترین شاخه های فعالیت اقتصادی چک، شامل ماشین سازی، صنایع آهن، صنایع شیمیایی، اتومبیل سازی، تولیدات آبجو و محصولات الکترونیکی می باشد. اصلی ترین شاخه های سرمایه گذاری و صادرات ایالات متحده، به کشور چک شامل: قطعات اتومبیل، حوزه ی آموزشی، انرژی، فناوری اطلاعات، تجهیزات پزشکی و خانه داری، می باشد.

 

جفت ارزی USD / CZK از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD، به شمار می آید. واحد ارزی کرون CZK ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار بوده و به منظور خرید دلار، نیاز به فروش میزان بیشتری از کرون چک CZK ، می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی CZK ، می باشد.

 

واحد ارزی کرون چک – (Koruna česká، با کد بانکی CZK) – به عنوان پول رسمی کشور چک به حساب آمده و در پی فروپاشی سال 1993 چک و اسلواکی، تبدیل به دو واحد ارزی: کرون چک و کرون اسلواکی گردید. توزیع پول و تنظیمات سیاست گذاری های مالی در چک، از طریق بانک ملی چک، انجام می گیرد.

 

با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی درز ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
2.4 -4.2 0.7 4.3

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
USD/HUF 358.46 0%
USD/JPY 157.49 0%
USD/HKD 7.78350000
USD/RUB 63.87500000

FAQ