• کابینۀ شخصی

USD/MXN

19.758

بالا: 19.758

پایین: 19.758

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار ایالات متحده و پسو مکزیک (USD/MXN)

 

ایالات متحده، به عنوان بزرگترین کشوراقتصادی جهان، با بالا ترین نرخ تولیدات ناخالص داخلی، به شمار می آید. تغییرات این شاخص ها، نرخ نوسانات ارزی دلار را، افزایش نموده و شرایط اقتصادی جهان را نیز، تغییر می نماید. دلار به عنوان اولین واحد ارزی رزرو دنیا، به شمار می آید. سهام دولتی ایالات متحده نیز، به عنوان یکی از مطمئن ترین و کم ریسک ترین ابزار های سرمایه گذاری، در سطح جهان، شناخته می شنود.

 

نرخ متوسط دستمزد در سطح مکزیک بالا تر از میزان متوسط دستمزد در دیگر کشور های آمریکای لاتین بوده. همین امر نیز منجر به هم رتبه شدن این کشور، با دیگر کشور های پیشرفته ی دنیا، گردیده. در طی دهه ی 80، اکثریت سازمان های دولتی مکزیک خصوصی سازی شده اند و بخش خصوصی کسب و کار این کشور هم اکنون از سلطه ی بیشتری بر اقتصاد منطقه، برخوردار می باشد. در این بین اکثریت شرکت های خصوصی این کشور، خارجی می باشند.

 

با توجه به تجارت پایدار و مداوم کشور مکزیک با ایالات متحده و کانادا و عضو بودنش در توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی North American Free Trade Agreement، یکی از درآمد های مهم این منطقه، شامل درآمد از تجارت آزاد می باشد. همچنین یکی دیگر از درآمد های نه چندان کم کشور مکزیک، از صادرات نفت بوده، که به عنوان یکی از عمده ترین صادر کننده گان نفت در سطح آمریکای لاتین، به حساب می آید.

 

با وجود افزون بودن حجم ذخایر نفت و گاز مکزیک، به منظور عدم شکل گیری مشکلات مالی و با توجه به امکان پذیر بودن اتمام یابی به زود حجم ذخایر نفت و گاز این کشور، مکزیک دست به کاهش سطح استخراج سوخت های مربوطه برد. این محدودیت در حدی زیاد بوده، که نظریه ی متخصصین بر این است، که در صورت ادامه یابی چنین روندی و کاهش سطح استخراج این دو سوخت، کشور مکزیک مجبور به وارد نمودن سوخت خارجی، به منظور رفع نیاز های روزانه اش، خواهد شد. بدین سبب نیز، تاثیرات نرخ گذاری های جهانی نفت بر واحد ارزی کشور مکزیک، بسیار قابل رویت می باشد.

 

واحد ارزی پسو مکزیک از نوسان سازی بالایی برخوردار می باشد. چنین امری منجر به ترساندن بسیاری از بازرگانان آسیایی و اروپایی می گردد. به همین دلیل از این ابزار مالی اسکالپر های آمریکای شمالی بیشتر استفاده می نمایند. چرا که ای نافراد دلیل اصلی بروز این نوسانات را می دانند.

 

جفت ارزی MXN/CHFاز نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD به شمار می آید. واحد ارزی پسو مکزیک MXN نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار USD بوده و به منظور خرید دلار USD ، نیاز به فروش میزان بیشتری از پسو مکزیک MXN می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی پسو مکزیک MXN ، می باشد.

 

نمودار زنده ی نرخ گذاری های USD/MXN، به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید به بررسی تحرکات نرخی این جفت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی دلار ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی پزو مکزیک (با نشانه ای همچنان نشانه ی دلار ایالات متحده $ و با کد بانکی MXN)، به عنوان واحد ارزی ملی مکزیک به شمار می آید. به تاریخ 27 ماه می سال 2008 میلادی، واحد ارزی پزو مکزیک به دسته ی ارز های قابل صرافی، به منظور استفاده در معاملات ارزی میان بانکی جهان از طریق سیستم CLS، تبدیل شد. وظیفه ی تنظیمات مالی و توزیع پول این واحد ارزی را نیز، بانک مکزیک به عهده دارد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/COP 5078.67000000
USD/NOK 10.9428 0.41%
USD/CHF 0.9130 -0.14%
USD/SEK 10.8854 0.02%
USD/COP 4785.51000000
USD/DKK 7.0178 0.11%
USD/PLN 4.41960000

FAQ