• کابینۀ شخصی

USD/PLN

4.4196

بالا: 4.4196

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار ایالات متحده و زلوتی لهستان (USD/PLN)

 

ایالات متحده، به عنوان بزرگترین کشوراقتصادی جهان، با بالا ترین نرخ تولیدات ناخالص داخلی، به شمار می آید. تغییرات این شاخص ها، نرخ نوسانات ارزی دلار را، افزایش نموده و شرایط اقتصادی جهان را نیز، تغییر می نماید. دلار به عنوان اولین واحد ارزی رزرو دنیا، به شمار می آید. سهام دولتی ایالات متحده نیز، به عنوان یکی از مطمئن ترین و کم ریسک ترین ابزار های سرمایه گذاری، در سطح جهان، شناخته می شنود.

 

اقتصاد کشور لهستان به شکل شدیدی وابسته به جریان همکاری تجاری این کشور، با ااتحادیه ی اروپا می باشد. صادرات این کشور، بیشتر به چک، آلمان و بریتانیا می باشد. بیشترین حجم واردات این کشور، از چین، آلمان و روسیه می باشد. در طی سال های اخیر، حجم صادرات این کشور، از حجم وارداتش افزون تر شد و منجر به مثبت رقم خوردن نرخ سود خالص حساب بازرگانی لهستان گردید. با وجود تلاش های سال 2012 اتحادیه ی اروپا، به منظور وارد نمودن یورو به لهستان، این کشور همواره توانسته واحد ارزی ملی اش را پایدار نگاه دارد. در حال حاضر نیز با نا معلوم بودن فعال بودن این پروسه و یا حتی تاریج اجرایشف مواجه می باشیم.

 

حجم تبادلات بازرگانی ایالات متحده، در طی سال های اخیر در حال افزایش چشم گیر بوده و %2.5 تا %3 حجم مبادلات لهستان، با ایالات متحده می باشد. تغییرات شاخص های اقتصادی این دو کشور، نرخ نوسانات این جفت ارزی را، افزایش می نماید.

 

جفت ارزی USD/ PLN از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار USD به شمار می آید. واحد ارزی زلوتی لهستان PLN نیز، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار بوده و به منظور خرید دلار، نیاز به فروش میزان بیشتری از زلوتی لهستان می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی زلوتی PLN، می باشد. با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی، می توان به بررسی تحرکات نرخی یورو – دلار، پرداخت.

 

واحد ارزی دلار ایالات متحده – (با نشانه ی $ و کد بانکی USD) – به عنوان پول رسمی درز ایالات متحده، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی زلوتی لهستان – (با کد بانکی PLN) – به عنوان واحد ارزی ملی لهستان، به شمار می آید. تنظیمات ملی و توزیع پول این واحد ارزی نیز، به عهده ی بانک ملی لهستان (Narodowy Bank Polski) می باشد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
USD/SEK 10.40943000
USD/RUB 63.87500000
USD/MXN 19.75800000
USD/NOK 9.89060000
USD/SGD 1.35870000

FAQ