• کابینۀ شخصی
Published on 22.11.2022 14:57

تحلیل بنیادی:

قیمت طلا در روز سه شنبه برای اولین بار در پنج روز معاملاتی خود، رشد کرد. مشکلات ناشی از ویروس کرونا در چین اشتهای ریسک را کاهش داده است.

چین یک بار دیگر با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مبارزه می‌کند و مقامات این کشور را بر آن داشته تا محدودیت‌ها و قرنطینه‌های جدیدی را در شهرهای بزرگ اعلام کنند و این بازارها را شوکه کرده است.

ضعف مجدد در بازدهی خزانه داری آمریکا به شدت بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد و این به نفع قیمت طلا است.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، گفت که فدرال رزرو می تواند از ماه آینده به دلیل بازنگری سیاست های خود برای کمک به کاهش تورم بالا، نرخ بهره را افزایش دهد.

دلار آمریکا و قیمت طلا منتظر گزارش جلسه نوامبر فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه برای سیگنال های جدید در مورد افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی هستند.

 

تحلیل تکنیکال:

از نقطه نظر فنی احتمال ادامه رشد طلا در کوتاه مدت بیشتر است برای تایید سناریوی صعودی قیمت ها باید بتوانند از سطح مقاومتی ۱۷۵۰ دلار عبور کنند که در این صورت احتمال رشد بیشتر تا ۱۷۶۷ - ۱۸۰۰ وجود دارد.

اما اگر شکست کاذب سطح ۱۷۵۰ دلار اتفاق بیفتد و قیمت ها بلافاصله به پایین این سطح برگردند، احتمالاً سناریوی نزولی فعال خواهد شد و در این صورت احتمالا یک افت اصلاحی تا ۱۷۳۰ - ۱۷۰۰ اتفاق خواهد افتاد.

 

تحلیل و آنالیز جفت ارز ها و دارایی های مختلف با فیبوگروپ!


FAQ