• کابینۀ شخصی

AUD/USD

0.6416

-0.05%

بالا: 0.6416

پایین: 0.6411

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار استرالیا و دلار ایالات متحده

 

نوسانات نرخی دلار استرالیا، که (aussy) نیز نام داشته، از تاثیرات بسیار افزونی بر نرخ مواد معدنی صادراتی این کشور، برخوردار می باشد. در این بین یکی از بزرگ ترین صادر کننده گان فلزات و مواد معدنی هم چون ذغال، چین به حساب می آید. به همین دلیل نیز، تغییرات شرایط اقتصادی چین و حجم صادرات مواد معدنی این کشور نیز، بر تحرکات نرخی دلار استرالیا، تاثیر می گذارند.

 

نرخ استفاده ی استرالیا، از خدمات و کالا ی ایالات متحده در طی سال 2015، به میزان 65 میلیارد دلار، رقم خورده است. نرخ سود خالص حساب بازرگانی ایالات متحده نیز، به میزان 29 میلیارد دلار، تخمین یافته. استفاده ی این میزان از خدمات ایالات متحده به دست استرالیا، منجر به فعال بودن بیش از 250000 موقعیت کاری در سطح ایالات متحده، گردیده. این موقعیت های شغلی بیشتر در حوزه های ماشین سازی، آژانس های گردش گری، تولیدات صنایع، مواد خوراکی و کالا و همچنین خدمات مالی معین می باشند. از سویی دیگر، استرالیا به عنوان صادر کننده ی مواد خوراکی، خوراک حیوانات، اجناس صنعتی و خدمات گردش گری به ایالات متحده، به حساب می آید.

 

سرمایه گذاری های دو طرفه ی این دو کشور، بیشتر از 1 تریلیون دلار رقم خورده است. حدود %30 و یا همان 440$ میلیارد سرمایه گذاری های خارجی استرالیا، در ایالات متحده گنجانده شده است. ایالات متحده نیز به نوبه ی خود به عنوان بزرگ تری سرمایه گذاران خارجی در استرالیا، به شمار می آیند. میزان سرمایه گذاری ایالات متحده در استرالیا، حدود 650$ می باشد. اصلی ترین بخش سرمایه گذاری این دو کشور، شامل حوزه های استخراج معادن، خدمات مالی و بیمه است.

 

استرالیا به عنوان دوازدهمین کشور اقتصادی بزرگ و ششمین کشور جهان، از نظر نرخ دست مزد کارمندی در جهان، به شمار می آید. این کشور 25 سال متوالی را، با رشد مستحکم شرایط اقتصادی به سر برده است. این رشد اقتصادی در پی سفارشات عظیم صنایع معادن، از استرالیا، رخ داده. شرکت نیروی استرالیا، به عنوان چهارمین شرکت عظیم تولید کننده ی ذغال جهان و دومین صادر کننده ی گاز مایع جهان به شمار می آید. حدود 500000 از شهروندان ایالات متحده، در طی سال 2015 به کشور استرالیا سفر کرده اند. علاوه بر این همواره حدود 1.5 میلیون استرالیایی، از ایالات متحده نیز، بازدید نموده اند.

 

جفت ارزی AUD/USD، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی AUD، حرکت می نماید. واحد ارزی USD نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ دلار استرالیا AUD، می باشد. به منظورخرید AUD، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از USD می باشد. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیم یابی نرخ USD نسبت به AUD به شمار می آید.

 

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی می توان به بررسی نوسانات ارزی ابزار مالی مورد نظر پرداخت.

 

واحد ارزی دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا (Commonwealth of Australia) شناخته می شود. علاوه بر این از این واحد ارزی در Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

دلار ایالات متحده – (با نماد $ و کد بانکی USD) – واحد ملی ایالات متحده به شمار می آید. این واحد ارزی به عنوان یکی از مهم ترین پول های رزرو دنیا، محسوب می گردد. توضیع پول این واحد ارزی نیز، از طریق سیستم ذخایر فدرال ایالات متحده، انجام می گیرد.

 

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
0.02 -0.34 0.8 0.8

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
AUD/CAD 0.8825 -0.14%
AUD/ZAR 12.22210000
AUD/SEK 6.82910000
AUD/SGD 0.88481000

FAQ