• کابینۀ شخصی

AUD/CAD

0.8876

-0.21%

بالا: 0.8891

پایین: 0.8876

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار استرالیا و دلار کانادا

 

نوسانات نرخی دلار استرالیا، که (aussy) نیز نام داشته، از تاثیرات بسیار افزونی بر نرخ مواد معدنی صادراتی این کشور، برخوردار می باشد. در این بین یکی از بزرگ ترین صادر کننده گان فلزات و مواد معدنی هم چون ذغال، چین به حساب می آید. به همین دلیل نیز، تغییرات شرایط اقتصادی چین و حجم صادرات مواد معدنی این کشور نیز، بر تحرکات نرخی دلار استرالیا، تاثیر می گذارند.

 

اقتصاد کانادا، وابستگی شدید به اقتصاد ایالات متحده داشته و دلیل این امر، وجود قرار دادنامه ی تجاری مشترک میان این دو کشور می باشد. کانادا یکی از عمده ترین صادر کنندگان نفت بوده و نرخ گذاری های دلار این کشور، از عامل یاد شده، تاثیرات زیادی می گیرد. کانادا یک کشور فرا اقتصادی بوده، که حدود %70 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی اش را، خدمات حمل و نقل، ارتباط، تجارت، جهان گردی و بهداشت، در بر گرفته اند. کانادا به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان گندم به شمار می آید، ولی این حجم تولیدات تنها %2 از حجم تولیدات ناخالص داخلی را، در بر گرفته اند.

 

فعالیت های اصلی حوزه ی کسب و کار میان این دو کشور، متمرکز بر سازمان های بزرگ بوده. استخراج معادن، صنایع حمل و نقل و جنگل داری چندی از شاخه های مهم این حوزه به شمار می آیند. در این بین تمایل سرمایه گذاران به صنایع و تکنولوژی استخراج نفت و گاز کانادا نیز، افزایش میابد.

 

جفت ارزی AUD/CAD، از نرخ گذاری های مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی AUD به عنوان واحد اصلی و دلار کانادا CAD، واحد ارزی متغیر این جفت ارزی به حساب می آید. افزایش نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیمات ارزی دلار استرالیا به شمار آمده و به منظور خرید دلار استرالیا AUD، نیاز به خرید تعداد بیشتری از واحد ارزی CAD، می باشد. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی نیز مبنی بر تضعیف یابی دلار استرالیا و تحکیمات نرخی CAD می باشد.

 

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی AUD/CAD، می توان به بررسی تحرکات و نوسانات ارزی این جفت ارزی پرداخت.

 

واحد ارزی دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا (Commonwealth of Australia) شناخته می شود. علاوه بر این از این واحد ارزی در Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

 

واحد ارزی دلار کانادا (با کد بانکی CAD و نشانه ی $ و یا C$) واحد ارزی ملی کشور کانادا بوده، که در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. تنظیمات مالی و توزیع پول این کشور نیز، از طریق بانک مرکزی کانادا، انجام می پذیرد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-0.24 -0.42 0.8 1.4

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
CAD/CHF 0.6619 -0.29%
AUD/CHF 0.5876 -0.47%
AUD/USD 0.6438 -0.36%
AUD/ZAR 12.22210000
CAD/JPY 111.81 0.47%
AUD/SEK 6.82910000
AUD/JPY 99.24 0.21%

FAQ