• کابینۀ شخصی

AUD/ZAR

12.2221

بالا: 12.2221

پایین: 12.2221

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار استرالیا و رند آفریقا ی جنوبی

 

نوسانات نرخی دلار استرالیا، که (aussy) نیز نام داشته، از تاثیرات بسیار افزونی بر نرخ مواد معدنی صادراتی این کشور، برخوردار می باشد. در این بین یکی از بزرگ ترین صادر کننده گان فلزات و مواد معدنی هم چون ذغال، چین به حساب می آید. به همین دلیل نیز، تغییرات شرایط اقتصادی چین و حجم صادرات مواد معدنی این کشور نیز، بر تحرکات نرخی دلار استرالیا، تاثیر می گذارند.

 

آفریقا ی جنوبی، به عنوان یکی از مدرن ترین کشور های اقتصادی قاره ی آفریقا به حساب می آید. این کشور مملو از معادن طبیعی بوده و علاوه بر این، از معادن ذغال سنگ و مس نیز برخوردار می باشد. %80 این معادن شامل منگنزیم و آهن می باشند. استخراج معادن این کشور، که در اوایل از رتبه ی اول در جهان برخوردار بوده نیز، همواره ادامه داشته اما به میزان کم تر. چرا که هم اکنون چین، استرالیا و روسیه به عنوان بزرگ ترین استخراج کننده گان طلا، به حساب می آیند. این کشور به عنوان مرغوب ترین سازنده و منتاژگر اتوموبیل در سطح قاره ی آفریقا، به شمار می آید. همچنین آفریقای جنوبی، دارای صنایع دامداری بسیار مرغوبی می باشد.

 

آفریقای جنوبی به عنوان اصلی ترین شارک تجاری استرالیا، در آفریقا به حساب می آید. استرالیا مقدارعمده ای ار بوکسیت و آلومینای خود را به کشور آفریقای جنوبی صادر می نماید. علاوه بر این کشور استرالیا میزان زیادی از ماشین های BMW و کامیون های سنگین را، که از سیستم فرمان دست راست برخوردار می باشند، خرید نموده و به آفریقا می فرستد. چرا که هر دو این کشور، از سیستم رانندگی سمت راست، برخوردار هستند.

 

جفت ارزی AUD/ZAR از نرخ گذاری مستقیم برخوردار می باشد. واحد ارزی اصلی، شامل دلار استرالیا AUD بوده و واحد ارزی رند آفریقای جنوبی ZAR، دارای نرخ متغیر می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات ارزی دلار استرالیا بوده و خرید یک دلار استرالیا، به میزان بیشتری از ZAR احتیاج خواهد داشت. افت نرخ گذاری های این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات ارزی ZAR، خواهد بود.

 

با استفاده از نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی، می توانید به بررسی تحرکات نرخی تصمیمات معاملاتی خود بپردازید.

 

دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، به عنوان واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا، (Commonwealth of Australia), به شمار می آید. این واحد ارزی همچنین در سطح جزایر Christmas island، Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

 

واحد ارزی رند استرالیا (با کد بانکی ZAR) – واحد ارزی اصلی کشور آفریقای جنوبی به حساب می آید. از این واحد ارزی در کشور های نامیبیا و لسوتو نیز استفاده می شود. علاوه بر این واحد ارزی ZAR آفریقای جنوبی با نسبت 1:1، به واحد ارزی لیلانگن کشور سوازی SZL، مرتبط است. واحد ارزی رند از تاثیر بلقوه ای بر واحد ارزی پولای بوتسوانا نیز، برخوردار می باشد. توضیع کننده ی این واحد ارزی بانک مرکزی آفریقای جنوبی، به شمار می آید.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
AUD/NZD 1.0680 0%
AUD/CAD 0.8844 0%
AUD/USD 0.6524 0%
AUD/SEK 6.82910000

FAQ