• کابینۀ شخصی

GBP/AUD

1.9224

-0.03%

بالا: 1.9233

پایین: 1.9217

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار استرالیا به عنوان یکی از ابزار های محبوب، میان بازرگانان فارکس به شمار می آید. این دو کشور از دوستی و وابستگی طولانی مدتی برخوردار می باشند. در حال حاضر نیز تبادلات این دو کشور از حجم بسیار عظیمی برخوردار بوده و این امر بر نرخ گذاری های جفت ارزی مورد نظر نیز، تاثیر بسزایی می گذارد.

 

AUD و GBP به عنوان دو تا از با ثبات ترین واحد هیا ارزی جهان شناخته می شوند. به همین دلیل نیز این جفت ارزی را می توان به منظور ابزار معاملاتی تازه کاران نیز به کار برد. در این بین می بایست به تغییرات نرخی دلار ایالات متحده نیز توجه نمود. چرا که تحرکات نرخی این جفت ارزی از تغییرات نرخ دلار سرچشمه می گیرد. نرخ بهره ی بالای سیستم بانکی استرالیا به شما اجازه می دهد تا بتوانید از طریق سیستم Carry trade نیز، به معاملات و کسب درآمد بپردازید.

 

دلار استرالیا، به عنوان واحد ارزی کالایی به حساب می آید. اقتصاد این کشور تا %70 به چین، ژاپن و ایالات متحده وابستگی دارد. استرالیا کشوری است با سیستم کشاورزی بسیار فعال و به عنوان یکی از بزرگترین استخراج کنندگان فلزات گران بها و مواد اولیه به شمار می آید.

 

نرخ گذاری های پوند از نظر کلی به شرایط داخلی و خارجی کشور بسته دارد. شرایط داخلی همانند: شاخص بی کاری، نرخ تورم، تولیدات ناخالص داخلی و سود خالص حساب بازرگانی. شرایط خارجی همانند: روابط اقتصادی با ایالات متحده و اروپا. بدین معنی که بهبود یابی و یا وخیم شدن شرایط اقتصادی میان این کشور با دو همتای اصلی اش نیز، نرخ نوسانات ارزی پوند را افزایش می نماید.

 

با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

جفت ارزی GBP/ AUD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی پوند GBP به شمار می آید. واحد ارزی دلار استرالیا AUD، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی پوند بوده و به منظور خرید GBP ، نیاز به فروش میزان بیشتری از دلار استرالیا AUD می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار استرالیا AUD ، می باشد.

 

واحد ارزی دلار استرالیا (با کد بانکی AUD)، واحد ارزی اصلی اتحادیه ی استرالیا (Commonwealth of Australia) شناخته می شود. علاوه بر این از این واحد ارزی در Norfolk island و همچنین Cocos (keeling) island نیز، قابل استفاده می باشد. در این بین این واحد ارزی در کشور های Kiribati، Nauru و Tuvalu نیز، استفاده می شود. بانک رزرو استرالیا (Reserve bank of Australia)، وظیفه ی تنظیمات سیستم مالی و توزیع پول دلار این کشور را، بر عهده گرفته است.

 

واحد ارزی پوند استرلینگ و یا به عبارتی همان پوند (با کد بانکی GBP و نشانه ی £) به عنوان واحد ارزی اصلی بریتانیا، (شاهنشاهی متحد بریتاینا) و ایرلند شمالی، به شمار می آید. این واحد ارزی در خلیج لامانش، جزایر گرنسی، جرسی، جزیره ی مرد (در دریای ایرلند) نیز، استفاده می گردد. علاوه بر این داخل مرز های آبی بریتانیا، جزایر فولکلند، جبرالطارق، جزیره ی یلینای مقدس، جزیره معبد و Tristan da cunha نیز، از واحد ارزی پوند استفاده می گردد. توزیع پول و تنظیمات سیاست گذاری های مالی بریتانیا، از طریق بانک انگلستان، انجتم می گیرد. این بانک تنظیمات نرخ بهره را نیز، به عهده دارد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-1.21 -0.14 1.3 0.8

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
GBP/ZAR 21.27380000
GBP/CAD 1.7528 -0.01%
GBP/CHF 1.1403 0.1%
GBP/DKK 8.52840000
GBP/NOK 12.01460000
GBP/JPY 200.34 0.05%

FAQ