• کابینۀ شخصی

GBP/SGD

1.6481

بالا: 1.6481

پایین: 1.6481

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

تغییرات نرخی جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار سنگاپور، از تحرکات نرخی دلار ایالات متحده تاثیر قابل توجهی می گیرد. در طی اجرای معاملات با استفاده از این جفت ارزی، می بایست به انتشارات آماری ذیل نیز، توجه نمود.

  • تنظیمات نرخی بهره

  • شاخص تولیدات ناخالص داخلی

  • سطح بی کاری

  • تعداد موقعیت های شغلی جدید

 

این جفت ارزی به عنوان جفتی اگزوتیک به شمار می رود. چرا که دلار سنگاپور به عنوان یکی از با ثبات ترین واحد های ارزی جهان، به شمار می رود. نرخ صادرات این کشور از نرخ وارداتش بیشتر بوده و نرخ تورم سنگاپور نیز، در سطح پایینی اسکان دارد.

 

سنگاپور به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان به شمار می آید. این کشور به عنوان عضوی از «Four Asian Tigers» (کشور های اقتصادی آسیا: کره، ژاپن، هن کنگ و سنگاپور) بوده و در سطح این کشور نیز با رشد شدید اقتصاد منطقه مواجه می باشیم. این رشد از دهه ی 60، تا دهه ی 90، بسیار افزون بود.

 

در طی سال 2015، اقتصاد بریتانیا در حوزه ی تولیدات ناخالص داخلی و شاخص قدرت خرید، رتبه ی 10 را کسب کرد. مهم ترین بخش اقتصادی بریتانیا، شامل حوزه ی خدمات این کشور می باشد. این کشور بیش از %10 از حجم کلی خدمات جهان را در بر داشته است. این محصولات شامل: خدمات بروکری، بانکی، مشاورتی و برنامه نویسی نرم افزاری می باشد. دومین بخش عمده ی اقتصاد این کشور، شامل حوزه ی صنایع می باشد. این بخش شامل: حوزه ی معادن (%2.2 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی) و صنایع کارخانه ای (%14.7 از حجم کلی تولیدات ناخالص داخلی)، می باشد. صادرات اصلی این کشور نیز، شامل: ماشین آلات، وسایل حمل و نقل، کالا های صنعتی و محصولات شیمیایی می باشد. علاوه بر این استخراج نفت بریتانیا، که از سال 1970 میلادی آغاز یافته نیز، از طریق کاهش نمودن واردات محصولات نفتی، سرمایه ی عظیمی را، به این کشور جذب نموده.

 

با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

جفت ارزی GBP/ SGD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی پوند GBP به شمار می آید. واحد ارزی دلار سنگاپور SGD، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی پوند بوده و به منظور خرید GBP ، نیاز به فروش میزان بیشتری از دلار سنگاپور می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی SGD، می باشد.

 

واحد ارزی دلار سنگاپور (با کد بانکی SGD)، به عنوان واحد ارزی ملی جمهوری سنگاپور (Republic of Singapore)، شناخته شده و واحد های ارزی وابسته به این پول، شامل دلار برونئی با نسبت 1:1 می باشد. سازمان وزارت مالی و وامی سنگاپور نیز، که به عنوان بانک مرکزی این کشور به شمار می آید، مسئول اصلی تنظیمات مالی، توزیع پول، کنترل سیستم های پردازنده ی مالی و همچنین بررسی ثبات مالی منطقه، به حساب می آید.

 

واحد ارزی پوند استرلینگ و یا به عبارتی همان پوند (با کد بانکی GBP و نشانه ی £) به عنوان واحد ارزی اصلی بریتانیا، (شاهنشاهی متحد بریتاینا) و ایرلند شمالی، به شمار می آید. این واحد ارزی در خلیج لامانش، جزایر گرنسی، جرسی، جزیره ی مرد (در دریای ایرلند) نیز، استفاده می گردد. علاوه بر این داخل مرز های آبی بریتانیا، جزایر فولکلند، جبرالطارق، جزیره ی یلینای مقدس، جزیره معبد و Tristan da cunha نیز، از واحد ارزی پوند استفاده می گردد. توزیع پول و تنظیمات سیاست گذاری های مالی بریتانیا، از طریق بانک انگلستان، انجتم می گیرد. این بانک تنظیمات نرخ بهره را نیز، به عهده دارد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
GBP/USD 1.2654 0%
GBP/SEK 13.0473 0%
GBP/ZAR 21.27380000
GBP/NZD 2.0709 0%

FAQ