• کابینۀ شخصی

NZD/CAD

0.8368

-0.05%

بالا: 0.8372

پایین: 0.8365

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار نیوزیلند و دلار کانادا به عنوان ابزار معاملاتی با نقدینگی پایین به شمار می آید. به منظور اجرای معاملات، با استفاده از این جفت ارزی می بایست به بررسی انتشارات آمار اقتصادی نیوزیلند و ایالات متحده پرداخت. آماری از قبیل: تنظیمات نرخ بهره، تغییرات سطح بی کاری، شاخص حجم تولیدات ناخالص داخلی، تغییرات سطح شاخص کسب و کار و دیگر آمار اقتصادی.

 

نیوزیلند کشور همسایه ی استرالیا، شناخته می شود. روابط اقتصادی این کشور بسیار نزدیک است. مهم ترین منابع تولیداتی نیوزیلند شامل دام داری و کشاورزی با بهره ی بالاست، که در وحله ی اول مربوط به تولید محصولات لبنیاتی می باشد، که به سر تا سر جهان نیز صادر می گردد. این کشور به شکل عضیمی در حال تهیه ی انرژی از منابع طبیعی قابل احیا می باشد و به همین دلیل، در طی سال 2018 استفاده ی سوختی از ذغال سنگ در این کشور، ممنوع گردیده. در پی به پرده رفتن یکی از معروف ترین فیلم های تاریخ سینما (ارباب حلقه ها)، که در این کشور ساخته شده، نیوزیلند از صنعت مسافر گردی بسیار حجیمی نیز، برخوردار گردیده است. بیشترین گردشگران این منطقه، از کشور چین هستند. از سال 1999 اسکناس های این کشور، روی برگه های پلاستیکی و غیر قابل پارگی، چاپ می گردند.

 

ـتحرکات نرخی دلار کانادا به شکل مستقیم از تغییرات قیمت نفت سرچشمه می گیرد. چرا که کانادا به عنوان یکی از صادر کنندگان عمده ی نفت ر جهان به شمار می آید. افزایش قیمت نفت نرخ گذاری های دلار کانادا را تحکیم می بخشد. در صورت افت قیمت نفت نیز می توان با افت دلار کانادا برخورد نمود. واحد ارزی دلار کانادا به عنوان واحدی کالایی و وابسته به جنس شناخته می شود.

 

جفت ارزی NZD / CAD از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار NZD ، به شمار می آید. واحد ارزی دلار کانادا CAD ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار NZD بوده و به منظور خرید دلار NZD ، نیاز به فروش میزان بیشتری از دلار کانادا CAD ، می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار کانادا CAD ، می باشد.

 

با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی دلار کانادا (با کد بانکی CAD و نشانه ی $ و یا C$) واحد ارزی ملی کشور کانادا بوده، که در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. تنظیمات مالی و توزیع پول این کشور نیز، از طریق بانک مرکزی کانادا، انجام می پذیرد. تحرکات نرخی این واحد ارزی از تغییرات قیمت نفت، سرچشمه می گیرد. دیگر نام های این واحد ارزی، لونی و دلار کوچک می باشد.

 

دلار نیوزیلند – (با کد بانکی NZD) – یا به عبارتی دیگر (کیوی) – به عنوان واحد ارزی اصلی نیوزیلند، شناخته می شود. این واحد ارزی در جزایر نیو، کوکا، توکیلاوو پیتکری نیز، استفاده می شود. توضیع پول نیوزیلند را نیز، بانک ذخایر این کشور (Reserve Bank of New Zealand)، به عهده دارد.

 

واحد ارزی دلار نیوزیلند به عنوان واحدی کالایی به شمار می آید. چرا که تحرکات نرخی این واحد ارزی، از تغییرات قیمت نفت و طلا سرچشمه می گیرد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-0.39 -0.08 1 1.4

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
NZD/SGD 0.8276 -0.08%
NZD/CHF 0.5457 -0.18%
NZD/USD 0.6111 -0.08%
NZD/JPY 97.58 -0.16%

FAQ