• کابینۀ شخصی

یورو به هدف نرخی خود رسیده و هم اکنون نوبت پوند می باشد

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
فعلا شاهد بازگرد معکوس بردار این شاخص نسبی نمی باشیم و بدین ترتیب اهداف معاملاتی به منظور خرید این دارایی را به سطوح ۱.۱۷۵۰-۱.۱۷۰۰ منتقل می نماییم. تا قبل از بروز سیگنالی مطمئن مبنی بر امکان بازگشایی معاملات فروش، بهتر است کمی منتظر ماند. همچنین یادآور اسکان آتی نقطه ی هدفی USD در سطح ۹۳ می باشم. احتمال بروز تغییرات گرایشی رشد کنونی شاخص  EURUSD، فعلا غیرممکن می بوده و هر گونه کاهش در میزان نرخ این شاخص، دلیلی مبرم بر لزوم اجرای معاملات خریداری با حجم متوسط این جفت ارزی خواهد بود.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
بدون توجه به واکنش کم رنگ اخیر خریداران ین ژاپن، به افزایش قوه ی تحرکاتی شاخص USD در طول دیروز، راهبرد معاملاتی پیشتر تعیین شده را تجدید نخواهیم نمود. تا ۲۶ جولای، منتظر دستیابی شاخص دارایی مربوطه، به بردار شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه ی موجود در نمودار ۲۴ ساعته  می باشیم. پس از نشر نتایج چهارشنبه ی آتی، مربوط به نشست سران سیستم ذخایر فدرال آمریکا در رابطه با میزان درصدی بهره ی بانکی در این کشور، احتمال نفوذ نزولی بردار نرخ گذاری ها به بردار شاخص میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه را نیز تخمین می زنیم. در صورت بازگشایی امروزه ی معاملات فروش طبق شرایط بازار، اسکان نقاط stop-loss، پشت سطح ۱۱۲.۴۸ و انتخاب نقاط هدفی در سطح ۱۱۰.۹۰ ملزوم می باشد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
حتی بروز آمار خوش بینانه و مثبت اخیر نرخ تورم و خرده فروشی بریتانیا، که خریداران پوند را در انتظار وقوع خود بی تاب نموده بود نیز نتوانست پشتیبانی بسزایی از واحد ارزی پوند استرلینگ به عمل آورد. هرچند که امکان دستیابی نرخ کنونی این دارایی به سطح ۱.۳۲۲۰ تا اواخر جولای و نهایتا اوایل آگوست امسال افزون می باشد. 
تجدید متن نشست اخیر هیات Brexit، که همراه با بیانیه ی پر اطمینان بریتانیا، مبنی بر اجتناب از بروز تغییرات در متن تصمیمات اخیر بوده، می تواند تأثیر بسزایی بر افزایش نرخ رشد واحد ارزی پوند استرلینگ بگذارد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و ین ژاپن
نفوذ بردار نرخ و شکست کانال گرایشی جدید، که شامل سطوح ۱۴۵.۵۰-۱۴۵.۳۰ بوده، دیروز به وقوع پیوست. به این دلیل امکان ادامه دادن به معاملات فروش از نظر تکنیکی، هنوز میسر بوده و همچنین لازم به ذکر است، که بازه ی هدفی کنونی، شامل سطوح ۱۴۴.۴۰-۱۴۴.۵۰ می باشد.