• کابینۀ شخصی

تحلیل جفت ارز EUR/USD

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

دلار آمریکا به تقویت خود ادامه می دهد

گزارش منتشر شده در مورد تغییرات در تعداد مطالبات اولیه برای دریافت مزایای بیکاری در ایالات متحده نشان می دهد که تقریباً هیچ مشکلی در بازار کار وجود ندارد. این به وضوح یک سیگنال صعودی برای دلار آمریکا است، زیرا وضعیت در اروپا بسیار بدتر است. اما فعالیت خریداران دلار آمریکا و در نتیجه فروشندگان یورو/دلار آمریکا همچنان در حد متوسطی ​​است. به هر حال، احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره پایه توسط فدرال رزرو کمتر شده است.
از آنجایی که امروز هیچ گزارش اقتصادی کلان مهمی از ایالات متحده و منطقه یورو منتشر نخواهد شد، نباید روی کاهش بیشتر قیمت این جفت ارز حساب کرد. همچنین مهم است که وجود سطح حمایت فنی بسیار قوی 1.0675 را در نظر بگیرید.
با درک همه اینها، می شود گفت که شکست سطح حمایتی 1.0675 و ادامه کاهش این جفت ارز امروز بعید به نظر می رسد.

 

تحلیل تکنیکال

در نتیجه کاهش تدریجی، فروشندگان توانستند به سطح حمایت فنی 1.0675 نزدیک شوند، اما فعالیت آنها بسیار ضعیف است. بنابراین، فروش فعال بالاتر از این سطح حمایتی در منطقه معاملاتی با ریسک بالا باقی می ماند. اما تنها پس از بازگشت قیمتهای این جفت ارز به بالای محدوده قیمتی 1.0775 - 1.0785 و تثبیت بعدی آنها در بالای سطح 1.0805، می توانیم در مورد تغییر تمایل به صعودی صحبت کنیم.
در عین حال، احتمال یک سناریوی نزولی را نمی توان به طور کامل رد کرد. این سناریو کاهش بیشتر به 1.0675 و در ادامه به 1.0550 را در نظر می گیرد.