• کابینۀ شخصی

نرخ گذاری های طلا در آستانه ی تصحیحات

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

نرخ گذاری های طلا در طول گذر جلسات معاملاتی اروپا، همراه با بروز روند افتی پایداری بوده و هم اکنون شاهد تحکیم نرخی این دارایی، درون بازه ی معاملاتی پایین تری، شامل سطوح ۱۲۵۷-۱۲۶۴، مدرج در نمودار یک ساعته، می باشیم. یعنی افت نرخی به میزان $-۸. به غیر از این، پیش زمینه ی خبری فعلی، به عنوان عامل اصلی بروز فشار بر نرخ گذاری های کنونی طلا به حساب می آید. با توجه به ارزیابی های (World Gold Council (WGC، که مبنی بر ادامه دار بودن روند افت این دارایی در طول نیمه ی اول سال جاری و همچنین افت ٪۱۰ طلا در نیمه ی دوم سال می باشند، احتمال وخیم تر شدن شرایط نرخی طلا در آینده ی دور و در صورت ادامه دار بودن این روند نزولی، بسیار افزون خواهد بود. 

علاوه بر این در طول هفته ی جاری، در انتظار داده های مربوط به اقتصاد کلان ایالات متحده و مخصوصا آمار ماه جولای نرخ بی کاری در این کشور می باشیم. با توجه به درجه ی اهمیت افزون داده های آماری بازار کار و انتشارات ماهانه ی این داده ها، احتمال افزایش نوسان های نرخی دلار ایالات متحده موجود خواهد بود. 

همچنین با توجه به کاهش نرخ بی کاری در این کشور و در صورتی که امید اعضای بازار به ادامه دار بودن این روند معطوف گردد، می توان با تحکیم نرخی و به زود دلار ایالات متحده مواجه شد، هرچند که نرخ طلا در صورت وقوع چنین جریانی، به کاهش خود ادامه خواهد داد.