• کابینۀ شخصی

تأثیرات نرخی درگیری های آمریکا با کره ی شمالی

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

یکی از واحد های ارزی رو به رشد امروز، فرانک سوئیس می باشد. بدین سبب نیز اخیرا شاهد افزایش نرخ این واحد ارزی، نسبت به دیگر ارزهای پایه بوده ایم. بررسی تحکیمات نرخی اخیر فرانک سوئیس، تنها پس از ابراز تهدیدات کره ی شمالی، به منظور با خاک یکسان نمودن جزیره ی گوام با استفاده از موشک های بالستیک، آغاز گردید. بدین ترتیب، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد:
 -این کشور در حال بررسی موشکافانه طرحی برای پرتاب موشک های میان برد و یا دوربرد به حوالی جزیره گوام در اقیانوس آرام می باشد. 
 -در صورت به انجام رسیدن این عملیات، ایالات متحده ی آمریکا، اولین کشوری خواهد بود، که تجربه ی شخصی به جان گرفتن قوه ی نظامی کره ی شمالی را متحمل خواهد شد.
 -هشدار کره ی شمالی به ایالات متحده، شامل به خاطر داشتن این مسئله و اجتناب از پشیمانی آتی آمریکا به دلیل کردار کنونی اش، می باشد.
علاوه بر این، درخواست دنالد ترامپ از رژیم کره ی شمالی، مبنی بر اجتناب از ابراز اعلامیه ی های تهدید آمیز آتی کره ی شمالی بوده. ترامپ همچنین اعلام کرد، که در صورت انجام چنین عملیتی در خاک آمریکا، رژیم کره ی شمالی با خشم و آتش مرگبار نطامی این کشور، که تا به کنون جهان به خود ندیده است، رو به رو خواهد شد. 

جفت ارزی یورو اتحادیه اروپا و دلار ایالات متحده
با توجه به پیش زمینه ی خبری مجود، امکان اتمام کاهش های نرخی یورو نسبت به دلار افزایش خواهد یافت. هرچند لازم یه ذکر است، که احتمال افت تام و طولانی دلار ایالات متحده پایین تر از سطح ۹۲ USDX، بسیار ناچیز بوده و در صورت بازگشایی معاملات فروش EURUSD، می بایست تنها پس از نفوذ نزولی نرخ گذاری ها به سطح ۱.۱۷۱۴ وارد عمل شد. در غیر این صورت، شاهد بروز نوسان های نرخی این جفت ارزی، تنها مابین بازه ی معاملاتی کنونی خواهیم بود. 

دلار ایالات متحده و ین ژاپن
با توجه به این، که نرخ گذاری های این دارایی، همواره به سطح پشتیبانی ۱۱۰.۰۰ دست یافته اند، بازگرد برداری صعودی نرخ این دارایی را، پس از برخوردش با سطح مورد نظر و با وجود گذر جلسات معاملاتی آسیا، شاهد نبوده ایم. به همین دلیل نیز احتمالات فعلی، مبنی بر کاهش نرخ گذاری ها تا سطح پشتیبانی ۱۰۸.۹۰ و تا اواخر هفته ی جاری، می باشد. 

پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده 
یادآورم که با انتشار هیچ گونه از داده ی آماری بریتانیا در طول امروز مواجه نخواهیم شد. و همچنین در صورت، اجتناب سران بانک مرکزی انگلستان از نشر داده های تازه ی آماری، مربوط به نرخ بهره در طول امروز، تغییر مساحت بازه ی معاملاتی بیشتر از ۷۰-۶۰ pips نخواهد بود. بازه ی معاملاتی فعلی، شامل سطوح پشتیبانی ۱/۲۹۶۰ و مقاومت ۱.۳۰۳۰ می باشد.