• کابینۀ شخصی

آرامش شکننده در بازار ارزهای دیجیتال

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

بیت کوین تحت فشار فروش

در حال حاضر سوال دیگر این نیست که آیا ETF بیت کوین ایجاد می شود یا خیر، بلکه سوال این است که چه زمانی ایجاد خواهد شد؟ این در واقع یک سوال بسیار مهم و در عین حال دشوار است. به احتمال بسیار بالا می توان گفت که هیچ یک از شرکت هایی که درخواست ارسال کرده اند در هفته های آینده تاییدیه دریافت نخواهند کرد.
گری جنسلر، رئیس SEC، به اندازهای با هر اقدامی که به توسعه بازار ارزهای دیجیتال کمک می کند، مخالف است که تصور اینکه او به سادگی تسلیم شده و درخواست های بیت کوین ETF را بدون یک مبارزه طاقت فرسا تایید کند، دشوار است.
الان بیشتر از یک ماه است که درباره این موضوع صحبت می کنیم. خوشبینانه ترین سناریو، اخذ تاییدیه ها را در پایان سال جاری یا حتی سه ماهه اول سال 2024 در نظر می گیرد. در حالی که سناریوی واقع بینانه تر، سه ماهه آخر سال 2024 است، یعنی پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده. هم سناریوهای خوش بینانه و هم بدبینانه تر، به احتمال زیاد حاکی از کاهش BTC در میان مدت است.

تحلیل تکنیکال

پس از افزایش کوتاه مدت قیمتها در ماه آگوست، بیت کوین به منطقه حمایتی 25750 تا 25500 دلار بازگشت. به احتمال زیاد، این محدوده قیمتی، حد نصابی است که شکست آن منجر به ایجاد روند فروش خواهد شد.
سناریوی نزولی کاهش به 22500 دلار و در ادامه به 21500 دلار را در نظر می گیرد، اما تنها در صورت شکست و تثبیت بعدی قیمتها در زیر منطقه حمایتی که در بالا ذکر شد فعال خواهد شد.