• کابینۀ شخصی

ارزیابی بنیادی بازار به تاریخ ۱۵.۰۹.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

همواره خاطرنشان هستم، که پیش زمینه ی خبری آخرین روز معاملاتی این هفته، متوسط می باشد. 

ساعت ۱۱:۵۰ واحد ارزی پوند استرلینگ بریتانیا- سخنرانی گرتیان ولیگه، یکی از اعضای کمیته ی سیاست گذارن مالی انگلستان (سپتامبر)
سخنرانی مربوطه در جمع اقتصاد دانان حاضر در کنفرانس سالانه ی مربوط به حوزه ی کسب و کار، به انجام خواهد رسید. درجه ی اهمیت این واقعه چندان افزون نبوده، اما با توجه به تحکیمات بلقوه ی اخیر نرخ پوند، واکنش های در پیش روی بازار، به هر گونه از نتایج منفی آماری، می تواند بسیار شدید وعمیق جلوه دهد. به همین دلیل نیز، تنها مثبت نگری رک اعضای بازار، می تواند سبب ادامه دار شدن روند این افزایش گردد.

واحد ارزی یورو اتحادیه اروپا- نشست هیأت اروپا (سپتامبر)
واحد ارزی یورو اتحادیه اروپا- سخنرانی رئیس بانک مرکزی  اروپا ماریو دراگی (سپتامبر)
سخنرانی مربوطه، در طی نشست هيأت اروپا در شهر تالین به وقوع خواهد پیوست. با توجه به تجربیات، واکنش بازار به نشست های هیأت اروپا، چندان عمیق نبوده، اما احتمال بروز جهش های نرخی واحد ارزی یورو، در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا، امکان پذیر می باشد. با این حال احتمال افزایش بیش از حد شاخص های میانگین نوسان ساز را، چندان افزون نمی پنداریم.

ساعت ۱۵:۳۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده- تغییرات حجم خرده فروشی (آگوست)
ساعت ۱۵:۳۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده- شاخص تولیداتی Empire Manufacturing (سپتامبر)
همراه با شروع جلسات معاملاتی آمریکا در روز جمعه، با نشر آمار ماه سپتامبر، در رابطه با چگونگی تغییرات حجم خرده فروشی در ایالات متحده، مواجه خواهیم شد. یاد آورم، که رشد آتی سطح داده های یاد شده،‌ سبب تحکیم یابی واحد ارزی این کشور، در چشم اندازی کوتاه مدت خواهد گشت. اما در صورت دریافت دوباره ی آمار منفی داده های مربوطه، با همه گیر شدن موج جدیدی از فروش واحد ارزی دلار، مواجه خواهیم گردید. 
ساعت ۱۶:۱۵ واحد ارزی دلار ایالات متحده- ضریب قدرت باروری تولیداتی
ساعت ۱۶:۱۵ واحد ارزی دلار ایالات متحده- تغییرات حجم تولیدات صنعتی (آگوست)
همواره خاطر نشان هستم، که شاخص ضریب قدرت باروری تولیداتی ایالات متحده، در حال رشد بوده و در طی ماه آوریل، به سطح بسیار افزونی، دست یافته است. و با استفاده از همین پیش زمینه ی افزایشی نیز، رشد ٪۰.۹ اخیر حجم تولیدات صنعتی در ایالات متحده میسر گشته است. پس از وقوع این گرایش افزایشی در طی ماه آوریل، با کاهش سطح این شاخص تا به کنون مواجه نبوده ایم. در صورت ادامه یابی این نرخ افزایشی، تحکیمات ارزی دلار ایالات متحده، امکان پذیر تر جلوه خواهند نمود. 
ساعت ۱۷:۰۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده- شاخص تمایلات مصرف کنند گان از دانشکاه میشیگان (سپتامبر)
با توجه به نظریات اقتصاد دانان، احتمال افزایش آتی سطح شاخص مربوطه بسیار پایین بوده، و کاهش های نرخی واحد ارزی دلار ایالات متحده در آینده ای نزدیک، امکان پذیر می باشد. با این حال، در صورت افزون تر بودن داده های در پیش روی این شاخص، از آمار پیش بینی شده، با تحکیم یابی نرخی دلار در چشم اندازی کوتاه مدت رو به رو خواهیم شد. 
همچنین در صورت وخیم تر جلوه دادن اکثریت داده های آماری کلان اقتصادی مربوط به این منطقه، همه گیره شدن فروش واحد ارزی دلار ایالات متحده مبرم می باشد.