• کابینۀ شخصی

ارزیابی بنیادی بازار به تاریخ ۰۶.۰۳.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

ساعت ۰۳:۳۰ واحد ارزی دلار استرالیا - تنظیمات نرخ بهره ی بانک ذخایر استرالیا

ساعت ۰۶:۳۰ واحد ارزی دلار استرالیا - بیانیه ی الحاقی بانک ذخایر استرالیا

با توجه به احتمال اندک تغییر یابی نرخ بهره، می بایست به چگونگی محتوای بیانیه ی مابعد این نشست، توجه نمود. چرا که مثبت بودن این بیانیه ها، در رابطه با افزایش آتی نرخ بهره، می تواند با تحکیمات ارزی دلار استرالیا، همراه گردد.

 

ساعت ۱۱:۱۵ واحد ارزی فرانک سوئیس - شاخص بهای مصرف کنندگان

با توجه به کاهش یابی نرخ این شاخص، که با تاثیرات منفی بر تحرکات نرخی فرانک همراه می باشد، تثبیت یابی احتمالات متخصصین، در رابطه با ادامه یابی این افت ها، می تواند نرخ گذاری های دلار این کشور را، تحت فشار قرار نماید. اما با در نظر گیری شرایط کلی اقتصاد منطقه، که چندان خوشایند نبوده، احتمال عدم تغییر یابی نرخ این واحد ارزی نیز، در صورت کاهش  یابی این شاخص، همواره افزایش خواهد یافت.

 

ساعت ۱۵:۳۰ واحد ارزی دلار ایالات متحده - سخنرانی عضو گروه FOMC، ویلیام دادلی

این سخن رانی، در رابطه با پیامد های اقتصادی طوفان های اخیر در آمریکا بوده، اما با توجه به اجرای این سخنرانی، در حین صرف صبحانه، درجه ی اهمیت این گزارش نیز، کاهش میابد.

 

واحد ارزی دلار نیوزیلند - شاخص جهانی بهای محصولات لبنیاتی

پس از افزایش اخیر این شاخص، ادامه یابی این افت، با تضعیف یابی نرخ دلار نیوزیلند، همراه خواهد گردد. اما در صورت مثبت رقم خوردن این آمار، با تحکیمات نرخی این واحد ارزی، برخورد خواهیم نمود.

 

ساعت ۱۸:۰۰ واحد ارزی دلار کانادا - شاخص PMI از Ivey

افت آتی این شاخص، با تضعیف یابی نرخ گذاری های دلار کانادا، همراه خواهد گردید. افزایش غیر منتظره ی نرخ این شاخص نیز، می تواند با تحکیمات نرخی این واحد ارزی همراه گردد. در صورت عدم توافق ایالات متحده با کانادا، به ننظور کاهش بهای واردات فولاد و آلومینیوم، نرخ گذاری های دلار کانادا تحت فشار قرار خواهند گرفت.

 

ساعت ۲۱:۱۵ واحد ارزی پوند استرلینگ بریتانیا - سخنرانی کمیته ی سیاست گذاری های مالی بانک انگلستان، اندی هالدین