• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۹.۰۹.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX، تا سطح پشتیبانی ۹۱.۶۰ سقوط نموده است. در صورت نفوذ نزولی امکان پذیر نرخ گذاری ها به این سطح( در طی انتشار گزارش مربوط به چگونگی نتایج نشست سران سیستم ذخایر فدرال، در رابطه با تنظیمات نرخ بهره در این کشور)، شاهد ادامه یابی روند نزولی، تا سطح ۹۱.۳۰ خواهیم بود. بدین شکل، با بسته شدن فاصله ی میان کندلی ۱۱-۸ سپتامبر، مواجه خواهیم شد. در صورتی که استقامت سطح ۹۱.۶۰، سبب جلوگیری از ادامه یابی گرایش های نزولی گردد، پس از بازگشت نرخ گذاری ها از سطح مربوطه، با افزایش نرخ تا سطح ۹۱.۹۰، مواجه خواهیم شد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
رشد نرخی یورو در طول اجرای جلسات معاملاتی امروز،‌ تا بازه ی ۱.۲۰۷۰-۱.۲۰۵۰، امکان پذیر خواهد بود. موقعیت فعلی این جفت ارزی مبهم بوده و در صورت توجه به تایم فریم ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی، به منظور انجام معاملات میان روزی، می توان دریافت، که سیگنال مبنی بر اولویت فروش این دارایی، فعلا تغییری نیافته است. با این حال، با افت شدیدی از نرخ گذاری های EUR/USD نیز، در طول اجرای معاملات میان روزی، مواجه نمی باشیم. بدین سبب، راه کار معینی به منظور اجرای معاملات فعلی، در دسترس نمی باشد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
به خرید این جفت ارزی، تا بازه ی ۱۱۴.۰۰-۱۱۳.۰۰، می پردازیم.

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده
به راه کار دیروزی ادامه می دهیم. فروش این جفت ارزی تا سطح ۱.۳۳۰۰ در اولویت می باشد. اسکان دستور معاملاتی stop-loss نیز، در حوالی محدوده ی ۱.۳۶۳۰ میسر می باشد. چرا که تا به حال با شکل گیری اکستریموم دیگری، رو به رو نبوده ایم. 
همواره یاد آورم، که نرخ گذاری ها، همواره با سطح مقاومت تکنیکی (خط گرایش آغاز یافته، از سال ۲۰۱۴)، اصابت نموده اند. در صورت نفوذ صعودی نرخ گذاری ها به سطح ۱.۳۶۰۰ و خط گرایش دیرتر یاد شده، رشد نرخ گذاری ها تا سطح ۱.۳۹۰۰، امکان پذیر خواهد بود.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار استرالیا
از نظر تکنیکی، خرید واحد ارزی دلار استرالیا نسبت به دیگر ارز های پایه، فعلا از اولویت خاصی برخوردار است. بیانیه ی اخیر بانک مرکزی استرالیا در رابطه با منفی بودن تأثیرات آتی افزایش قیمت واحد ارزی این کشور بر نرخ مفید تورم و همچنین سرعت رشد اقتصادی، یکی از نشانه های اولویت فعلی اجرای معاملات خرید دلار استرالیا محسوب می شود. جفت ارزی AUD/USD تا محدوده ی ۰.۸۳۰۰-۰.۸۲۰۰ رشد خواهد نموده، ولی معاملات این جفت ارزی EUR/AUD، فعلا از اولویت فروش، برخوردار می باشند. افزایش نرخ نهایتا تا سطح ۱.۵۰۵۰ امکان پذیر بوده و به منظور کسب اطمینان خاطر و وسعت بخشیدن به طیف فروش این جفت ارزی، می توان تا نفوذ نزولی نرخ گذاری ها به سطح ۱.۴۹۰۰، صبر نمود.