• کابینۀ شخصی

به اجرای معاملات خرید دلار استرالیا می پردازیم

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

هم اکنون با نفوذ نزولی نرخ گذاری ها، به سطح پشتیبانی ۹۱.۶۰ شاخص دلار ایالات متحده USDX، مواجه گردیده ایم. این بدین معناست، که احتمال کاهش آتی نرخ گذاری ها، تا سطح ۹۱.۳۰، به منظور بسته نمودن فاصله ی میان کندلی (gap) پدیدار گشته در طول ۱۱-۸ سپتامبر در نمودار این شاخص، افزون می باشد. 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
فعلا با استفاده از ایده ی تجاری رشد نرخ گذاری ها، تا بازه ی ۱.۲۰۷۰-۱.۲۰۵۰، به منظور اجرای معاملات استفاده می نماییم. یاد آورم، که اخیرا در محدوده ی ۱.۲۰۰۰، با بازگشت نرخ گذاری ها مواجه بوده ایم.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
همواره با پیدایش دو فاصله ی میان کندلی (gap) در حوالی سطوح ۱۱۰.۸۰ و همچنین ۱۰۸.۰۰، مواجه گردیده ایم. احتمال بسته شدن فاصله ی میان کندلی که در حوالی سطح ۱۰۸.۸۰ مستقر می باشد، در طی انتشار داده های امروز در رابطه با چگونگی تنظیمات نرخ بهره به دست سران سیستم ذخایر فدرال، افزون بوده و تا قبل از بروز واقعه ی مربوطه به ساعت ۱۸:۰۰، امکان پذیر بودن اجرای معاملات، در میان بازه ی بسیار باریکی از نوسان های ارزی نرخ این جفت ارزی نیز، افزون خواهد بود. در صورت نفوذ صعودی نرخ گذاری ها به سقف بازه ی افقی مورد نظر، می توان با اسکان دستورات Take-profit، در حوالی بازه ی ۱۱۴.۰۰-۱۱۳.۰۰، به اجرای معاملات پرداخت. با توجه به پرواز نرخ گذاری ها، بالاتر از خط گرایش دو هفته ی اخیر، اجرای معاملات خرید این جفت ارزی از اولویت خاصی برخوردار می باشد.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
در پی افزایش با اطمینان نرخ پوند استرلینگ در طول ماه های آگوست و سپتامبر، کاهش های تصحیحاتی انجام پذیرفته ی دو روز پیش نرخ این جفت ارزی، بسیار ناچیز به نظر می رسد. به همین دلیل نیز، احتمال نفوذ نزولی نرخ گذاری ها به پشتیبانی فعلی تحرکات نرخی GBP/USD، چندان افزون نمی باشد. اما در صورت کاهش نرخ گذاری ها، تا سطح ۱.۳۴۶۰، امکان پذیر بودن سناریو های گرایشی دیگر تحرکات آتی این جفت ارزی نیز، به چشم خواهند آمد. در صورت افت شاخص دلار ایالات متحده USDX، پایین تر از سطح ۹۱.۳۰ و نفوذ صعودی نرخ گذاری های GBP/USD، به سطح ۱/۳۶۰۰ (و همچنین به خط گرایش ۳ ساله ی این جفت ارزی) - امکان ادامه یابی رشد نرخی این جفت ارزی، تا سطح ۱.۳۹۰۰، افزون تر خواهد گشت.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار استرالیا
اجرای معاملات فروش این جفت ارزی، فعلا از اولویت بیشتری برخوردار می باشند. چگونگی شکل گیری سناریو های گرایشی تحرکات آتی و بازه های زمانی افت و افزایش های نرخی این جفت ارزی، ربط مستقیمی به نرخ فعالیت های معاملاتی یورو و دلار استرالیا خواهد داشت. با توجه به سناریوهای اخیرا شکل گرفته و تجربیات معاملاتی مربوط این جفت ارزی، احتمال کاهش نرخی یورو، مخصوصا در آستانه ی انتخابات سیاسی آلمان، بسیار افزون جلوه می نماید. در همین حین، رشد آتی نرخ دلار استرالیا نیز، امری مبرم به حساب می آید. چرا که در طی گذر نشست سران FRS USA در طول امروز، با تحرکات پیش بینی شده ی مورد نظر، می توان رو به رو گردید.
تا قبل از نفوذ نزولی نرخ گذاری های این جفت ارزی به سطح ۱.۴۹۰۰، به بازگشایی پوزیشن های معاملاتی جدید، نپردازید. چرا که از نظر تکنیکی، سطح مربوطه شامل سومین پرتوی گردان فیبوناچی بوده، که از اکسترموم فوریه ی سال ۲۰۱۷، ترسیم گردیده است.