• کابینۀ شخصی

ایده هایی برای یورو, پوند و ین

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۸.۰۹.۲۰۱۷

دلار ایالات متحده، در حال افزایش بوده و یکی از اهرم های کمکی و بنیادی این جریان، نگرش مثبت سرمایه گذاران، به دلیل افزایش اخیر نرخ بهره ی بانکی، به حساب می آید. طبق داده های بازار بورس وکالای شیکاگو (CME)، نظر ٪۸۳ از اعضای بازار، هم جهت با این نظریه می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
همواره شاهد نزدیک شدن نرخ گذاری های کاهشی این جفت ارزی، به سمت محدوده ی پشتیبانی ابرهای ایچیموکو، که مندرج در نمودار ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی است، می باشیم. با این حال، احتمال افت آتی این دارایی، حد اقل تا ۵۰ نقطه ی نموداری، امکان پذیر خواهد بود. با توجه به شبکه ی ترسیم شده ی فیبوناچی، از حداکثر موضعی سال ۲۰۱۷، احتمال اسکان سطح تصحیحات، به محدوده ی ۱.۱۶۸۰-۱.۱۴۲۰ نیز، افزون می باشد. یعنی به سمت سطوح ٪۲۳.۶ و ٪۳۸.۲ شبکه ی فیبوناچی. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
تا دست یابی نرخ گذاری ها، به سطح هدفی معاملاتی فعلی، تنها ۱۰۰ نقطه ی نموداری، مانده است. بدین سبب نیز، راه کار معاملاتی را تغییر نداده و به معاملات خرید این جفت ارزی تا، سطح ۱۱۴.۰۰ ادامه می دهیم. در صورت لزوم بازگشایی معاملات تازه، پس از نفوذ صعودی نرخ گذاری ها، به سطح ۱۱۳.۲۰ و بازگشت شان، پس از برخورد با سطح ۱۱۲.۶۰، می توان وارد عمل شد. 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
از نظر تکنیکی و پس از نفوذ نزولی نرخ گذاری ها، به سطح ۱.۳۴۰۰، می توان به معاملات فروش این جفت ارزی پرداخت. با این وجود و با توجه به سخن رانی در پیش روی مارک کارنی، نوسانات ارزی، چندان افزایش خواهند یافت، که احتمال شکست سطوح ۱.۳۴۱۰ و ۱.۳۲۹۷ نیز، میسر خواهد گشت.
با استفاده از سیستم تجاری ۱۵ دقیقه ای، می توان به اجرای معاملات فروش این جفت ارزی، بالا تر از خط میانگین متحرک نمایی ۱۴۴ روزه ی ЕМА، پرداخت.