• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۲.۱۰.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

اولین روز ماه جدید معاملات، با نشریات آمار PMI، همراه می باشد. تحرکات دو روز آغازین هفته ی اول معاملات، مستقیما به چگونگی انتظارات بازار به داده های حقیقی در پیش رو و تغییرات سطح شاخص کسب و کار ایالات متحده، ربط خواهند داشت. همراه با روز چهارشنبه، شاهد نشر داده های مربوط به چگونگی نرخ آخرین تغییرات شرایط بازار ایالات متحده نیز، خواهیم بود. در همین حین نیز، با ابراز فشاری مزمن بر واحد ارزی یورو، در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا، خواهیم شد. در طی جلسات معاملاتی آسیایی این هفته ی معاملاتی، با عدم نشر آمار از چین، رو به رو هستیم. به همین دلیل نیز، گرایش های در پیش روی نرخ گذاری های سهام آسیایی در طول این هفته، می توانند به شکل کاملی تغییر یابند. بدین سبب نیز، احتمال افزایش سطح فعالیت سفته بازان، در طول این هفته و در طی گذر جلسات معاملاتی آسیا، بسیار افزون خواهد بود. خاطر نشان هستم، که  شاخص رسمی PMI ماه سپتامبر چین، به میزان ۵۲.۴ افزایش یافته و به میزان حداکثر ۵ سال اخیر، دست یافته است. با این حال، احتمال مثبت بودن روند داده های در پیش رو، به دلیل تعطیلات چین و تحکیمات ارزی دلار ایالات متحده، چندان افزون نخواهد بود. تخمین چگونگی رشد آتی شاخص دلار ایالات متحده، تا سطح ۹۵.۵، امکان پذیر می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
در روز دوشنبه، با نشر داده های ماه آگوست مربوط به چگونگی تغییرات اخیر سطح اشغال اتحادیه ی اروپا، مواجه خواهیم شد. در طی سال جاری، با تحکیم یابی شرایط اقتصادی اتحادیه ی اروپا،‌ مواجه بودیم، که یکی از دلال کاهش سطح بی کاری در این منطقه نیز، به حساب می آید. با این حال، در صورت عدم بروز تغییر، در سطح آمار در پیش روی این حوزه و در طی نشریات ماه آگوست، با افت مداوم نرخ واحد ارزی یورو، مواجه خواهیم شد. همچنین،‌ یکی از سطوح پشتیبانی مهم امروز، شامل سطح ۱.۱۷۲۰ می باشد.  

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
رشد سطح داده های در پیش روی شاخص کسب و کار ژاپن در طول امروز، می تواند سبب عدم افت آتی واحد ارزی ین، گردد. و از نظر کلی، اولویت فعلی با خرید جفت ارزی USDJPY، تا سطح ۱۱۴.۰۰ می باشد.

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده
با توجه به سیگنال به دست آمده از کندل های هفته گی این جفت ارزی ( شکل گیری کندل هارامی، با تثبیت گرایش)، اولویت فعلی با فروش GBP/USD، می باشد. به همین دلیل نیز، خرید این جفت ارزی، در سطح پشتیبانی موضعی نرخ گذاری ها و در طی گذر جلسات معاملاتی پنج روز آتی، چندان معقولنه، به نظر نمی رسد. به منظور فروش این جفت ارزی، می توان پس از نفوذ نرخ گذاری ها،‌ به سطح پشتیبانی ۱.۳۳۵۰، وارد عمل شد.