• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۱.۱۰.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

همراه با افت دلار ایالات متحده، در طی ۲ روز اخیر، با افزایش نرخی دیگر واحد های ارزی پایه، رو به رو گردیده ایم. در صورت مثبت نبودن محتویات پروتکل نشست سران سیستم ذخایر فدرال، احتمال ادامه یابی کاهش های نرخی واحد ارزی دلار ایالات متحده، افزایش خواهد یافت. همان طور که به خاطر دارید، از این کاهش های نرخی، به عنوان دوران تصحیحاتی واحد ارزی دلار، به یاد برده ایم. با توجه به ارزیابی تکنیکی نمودار USDX، در طی گذر تعطیلات مابین جمعه و دوشنبه، با شکل گیری پیکر بندی کندلی (هارامی)، مبنی بر انعکاس به زود گرایش های کلی و تثبیت ما بعدش، مواجه گردیده ایم.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
 همان طور که به یاد دارید، در طی ارزیابی های دیروز، به کشف دو سطح آغازین (۱.۱۸۳۰-۱.۱۷۷۰)، به منظور اجرای معاملات فروش این جفت ارزی، پرداختیم. با این حال، بازه ی معاملات امروز، به سمت سطوح ۱.۱۸۸۰-۱.۱۸۳۰، تغییر مکان داده است. با وجود مصنوعی به چشم آمدن تحرکات آتی نرخ گذاری ها، به این ماکسیموم موضعی، احتمال بروز چنین جهش ها یی در طی معاملات امروز، امکان پذیر می باشد. اولویت فعلی، با معاملات فروش این جفت ارزی است. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
در حال حاظر، با حظور خریدار عمده ی این جفت ارزی، کمی پایین تر از بازه ی معاملات فعلی، مواجه می باشیم. با توجه به پیش زمینه ی خبری نه چندان غنی و نوسانات نرخی ضعیف این جفت ارزی، فعلا می بایست با استفاده از راهبرد نفوذ و یا بازگشت نرخ گذاری ها، از سطوح مقاومت و پشتیبانی موجود در بازه ی معاملات فعلی، دست به فروش و یا خرید این جفت ارزی برد. 
سطوح پشتیبانی کلیدی امروز، شامل ۱۱۲.۰۰-۱۱۲.۲۰-۱۱۲.۳۰، می باشند
سطوح مقاومت کلیدی امروز، شامل ۱۱۲.۹۰-۱۱۲.۷۰-۱۱۲.۵۰، می باشند. 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
از نظر ما، هیچ گونه دلیلی، مبنی بر رشد آتی نرخ گذاری های این جفت ارزی، موجود نمی باشد. چرا که تقویم اقتصادی دو روز آتی این جفت ارزی، خالی بوده و تنها آمار مهم، شامل انتشار داده های ماه آگوست تغییرات حجم سود خالص حساب بازرگانی قابل رویت بریتانیا، خواهد بود. 
از نظر تکنیکی و به منظور بازگشایی معاملات فروش این جفت ارزی، می توان با اسکان دستور معاملاتی stop-loss در حوالی سطح ۱.۳۲۴۸، به اجرای معاملات فروش، تا بازه ی ۱.۳۱۰۰-۱.۳۱۶۰، پرداخت.