• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۵.۱۰.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده
در آستانه ی تنظیمات نرخ بهره ی بانکی، به دست سران بانک مرکزی اروپا، با بروز نوسانات نرخی و اجرای معاملات این جفت ارزی، در بازه ی باریکی از نرخ گذاری ها، مواجه می باشیم. با این وجود و با توجه به شناور بودن نرخ گذاری ها، پایین تر از خط گرایش ۶ اکتبر و سطح پشتیبانی ۱.۱۷۷۰، با اولویت معاملات فروش این جفت ارزی رو به رو می باشیم. در صورت نفوذ نرخ گذاری ها، به سطح پشتیبانی ۱.۱۷۷۰، می توان با اسکان دستور تیک پروفیت در حوالی سطوح ۱.۱۶۴۰ و ۱.۱۵۰۰، به معاملات فروش EUR/USD پرداخت. 
در صورت عدم افزایش سطح فعالیت های معاملاتی و اشباع بازار در طی معاملات امروز، با احتمال افزون خروج نرخ گذاری ها از بازه ی یاد شده، به شکلی غیر منتظره و سریع، مواجه خواهیم شد.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن
عملکرد بازرگانان در حوالی سطح ۱۱۴.۰۰، بسیار آرام به نظر می رسد. علاوه بر این، در طی دو روز اخیر اوایل هفته ی جاری نیز، با بازگشت نزولی نرخ گذاری ها، برخورد ننموده ایم. همچنین یاد آورم، که واکنش اعضای بازار، در طی اجرای جلسات معاملاتی آسیا نیز، چندان افزون نبوده است. همواره با احتمال موجودیت حجمی از معاملات باز فروش این جفت ارزی، در حوالی بازه ی ۱۱۴.۴۰-۱۱۴.۳۰، رو به رو می باشیم. با این وجود، با توجه به ثبات بیشتر نرخ دلار ایالات متحده نسبت به ین ژاپن، با اولویت خرید این جفت ارزی مواجه می باشیم. چرا که فعلا با عدم وجود سیگنال معتبر، به منظور بازگشایی معاملات فروش USD/JPY، رو به رو می باشیم.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده
سطح ۱.۳۲۰۰ هنوز شکسته نشده است و در حال حاضر، با تست استقامتی سطح ۱.۳۱۰۰ مواجه می باشیم. با توجه به شرایط تکنیکی کنونی و پایین تر بودن سطح نرخ گذاری ها، از خط گرایش اوایل سپتامبر، می توان به فروش این جفت ارزی، تا بازه ی ۱.۲۹۰۰-۱.۲۸۵۰، پرداخت. راهبرد تجاری نیز، شامل نفوذ نرخ گذاری ها، به مینیموم موضعی موجود در نمودار GBP/USD می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار استرالیا
با توجه به سیگنال های دریافت شده، از نمودار هفتگی این جفت ارزی، با اولویت فروش EUR/AUD مواجه می باشیم. در حال حاظر، نرخ گذاری ها به سطح ماکسیموم موضعی هفته ی اخیر دست یافته اند. تحت تأثیر افزایش فعالیت های فروشندگان دلار استرالیا و کاهش سطح تمایلات بازار، به منظور معامله با استفاده از یورو، با رشد نرخی این جفت ارزی در طی اجرای جلسات معاملاتی آسیا، مواجه گردیده ایم. با توجه به تحرکات فعلی نرخ گذاری های این جفت ارزی و در صورت عدم افزایش سطح فروش یورو اتحادیه ی اروپا، تا اوایل فردا، احتمال بالا تر رفتن سطح نرخ گذاری ها، از ماکسیموم موضعی ۱.۵۲۳۰ نیز، افزایش خواهد یافت. 
در صورت عدم شکل گیری بازگشت نرخ گذاری ها، از بازه ی ۱.۵۲۴۰-۱.۵۲۳۰، می بایست از باز نگاه داشتن معاملات فروش این جفت ارزی، اجتناب نمود. این بدین معنی است، که احتمال بروز این بازگشت نرخی از بازه ی مربوطه در آینده، افزایش می یابد.