• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۶.۱۱.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

تا قبل از اتمام یابی موج اخیرا پدیدار گشته ی خرید دلار، با کاهش یابی نرخ گذاری های این جفت ارزی، مواجه خواهیم بود. در حال حاضر می بایست، چگونگی اجرای معاملات فروش یورو را بررسی نمود. چرا که هم اکنون با تحرکات نرخی EUR/USD، پایین تر از محدوده ی ابر های ایچیموکو، مندرج در تایم فریم  ۲۴ ساعته ی این دارایی، رو به رو می باشیم. دلیل افزایش نوسانات نرخی دیروز یورو، تنها از طریق واکنش مثبت بازار، به انتشارات آماری ایالات متحده و خریداری عمده ی این واحد ارزی، به وقوع پیوسته. به همین دلیل نیز، در طول معاملات امروز، تنها به چگونگی تغییرات نرخی شاخص دلار ایالات متحده USDX، توجه می نماییم. چرا که، بروز هر نوعی از اختلالات، در هموار سازی شرایط مالیات پردازی این کشور، سبب افزایش یابی دوباره ی نرخ گذاری های این جفت ارزی، خواهد گردید.

 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

همواره به اجرای راهبرد معاملاتی دیروز ادامه می دهیم و به معاملات خرید این جفت ارزی می پردازیم. با توجه به تایم فریم ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی، با شکل گیری تحرکات نرخی، بالا تر از محدوده ی ابر های ایچیموکو، مواجه می باشیم. به همین دلیل نیز، می توان با اطمینان خاطر، به اجرای معاملات خرید USD/JPY، دست برد.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

با توجه به شواهد موجود، در تایم فریم ۴ ساعته ی این جفت ارزی و واکنش خنثی بازار، به نشریات دیروز بازار کار و دستمزد کارمندان بریتانیا، با احتمال بروز افت های قابل ملاحظه ای، از تحرکات نرخی GBPUSD، برخورد نموده ایم. با توجه به تحرکات شاخص های نموداری، می توان دریافت، که در آستانه ی انتشار  شاخص های نرخ خرده فروشی پایه و همچنین شاخص حجم خرده فروشی ماه اکتبر بریتانیا، به ساعت ۰۹:۳۰GMT، با جهش نرخ پوند، حداقل تا سطح مقاومت ۱.۳۲۲۰ مواجه خواهیم شد. همچنین احتمال باز گرد بردار، پس از برخورد با این سطح، بسیار امکان پذیر جلوه می نماید. هم اکنون نیز، می توان به اجرای معاملات فروش به نرخ بازار و یا پس از باز گرد بردار نرخی، از سطح ۱.۳۲۲۰ نموداری، پرداخت.

همچنین در حوالی ساعت ۱۴:۰۰GMT و در پی سخنرانی رئیس بانک انگلستان، با احتمال افزایش سطح نوسانات نرخی این جفت ارزی نیز، رو به رو می باشیم.

 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار کانادا

با توجه به نمودار ۴ ساعته ی این جفت ارزی، با استقرار یابی خطوط شاخص نوسان گر RSI، در نزدیکی محدوده ی اشباع خرید ٪۷۰، برخورد خواهیم نمود. چنین امری، مبنی بر احتمال باز گرد بردار نرخ گذاری ها، و تغییر گرایش افزایشی این جفت ارزی به گرایشی نزولی بوده و تنها در صورت تضعیف یابی پیش زمینه ی آماری اروپا، به وقوع خواهد پیوست. با این وجود، به موازای احتمالات منفی، با امکان پذیر بودن رشد سریع تر نرخ  USDCAD، از کاهش های در پیش روی یورو، مواجه می باشیم. بدین سبب نیز، می توان احتمال داد، که جفت ارزی EURCAD تضعیف چندانی نخواهد یافت. چرا که تا قبل از نفوذ صعودی نرخ گذاری های USDCAD به خط گرایش ۷ سپتامبر، می بایست از فروش EURCAD نیز، اجتناب نمود.