• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۷.۱۱.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

طبق اصلاحات اخیرا انجام گرفته، به دست کمیته ی نمایندگان کنگره ی ایالات متحده و در طی نشست مربوط به سیاست گذاری های مالیاتی این کشور، با شکل گیری منحصر به فرد ترین قوانین مالیاتی، در طی ۳۰ سال اخیر مواجه گردیده ایم. در حال حاضر، منتظر نشر داده های بعدی تاثیرات این اصلاحات، تنها پس از ۲۳ نوامبر سال جاری می باشیم. به همین دلیل نیز، تأثیرات اخبار مربوط به چگونگی محتویات سخن رانی سناتور ایالات متحده، در رابطه با ادامه یابی اصلاحات، تا ۷ روز آینده، افزون تر خواهند گردید.

به همین دلیل نیز، با احتمال افزون بروز ابهامات تحرکاتی-گرایشی نرخ گذاری های دلار، رو به رو می باشیم.

 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

به ساعت ۰۸:۳۰GMT، با سخنرانی ماریو دراگی مواجه می باشیم. در صورت عدم موافقت این شخص، به منظور تغییر یابی سیاست گذاری های مالی، با افت جفت ارزی EURUSD نیز، رو به رو خواهیم شد. با توجه به گذر نرخ گذاری ها، پایین تر از محدوده ی ابر های ایچیموکو، در تایم فریم ۲۴ ساعته ی این جفت ارزی، با اولویت فروش EUR/USD، رو به رو می باشیم.

با این حال و در صورت نفوذ نرخ گذاری ها، به سطح ماکسیموم چهارشنبه ی گذشته (۱.۱۸۷۹)، بهتر است از بازگشایی معاملات تازه، اجتناب ورزید.

 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

در حال حاظر با افت تصحیحاتی این جفت ارزی، به دلیل تضعیف یابی موقت دلار ایالات متحده، برخورد نموده ایم. همراه با آغاز روز دوشنبه ۱۹-۲۰ نوامبر، با انتشار داده های ماه اکتبر ژاپن، در رابطه با تغییرات حجم سود خالص حساب بازرگانی این کشور، رو به رو خواهیم شد. تخمین متخصصین، به دلیل کاهش سود مازاد اخیر حساب بازرگانی، که بر اثر افزایش حجم واردات رخ داده است، مبنی بر کاهش یابی در پیش روی نرخ ین ژاپن می باشد. احتمال بروز این امر، در نیمه ی دوم امروز معاملات، بسیار افزون خواهد بود.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

همراه با بسته شدن کندل این جفت ارزی، پایین تر از سطح ۱.۳۱۸۰، با احتمال افزون ادامه یابی بروز نوسانات هفته ی آتی، در محدوده ی کانال گرایش های افقی فعلی، برخورد خواهیم نمود. در صورت نفوذ صعودی نرخ گذاری ها، به سطح ۱.۳۲۱۰، با افزایش یابی بیشتر نرخ GBP/USD، تا سطح ۱.۳۳۲۰ نموداری، مواجه خواهیم شد.

خطوط شاخص RSI این جفت ارزی، مندرج در نمودار ۴ ساعته، در حوالی ٪۷۰ اشباع خرید شناور می باشند. به همین دلیل نیز، با احتمال انعکاس یابی نزولی نرخ گذاری ها، رو به رو می باشیم. سیگنال آغاز یابی این سناریو نیز، شامل شکل گیری کندل معکوس، در نمودار ۴ ساعته می باشد.