• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۳۰.۱۱.۲۰۱۷

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

در پی انجام گیری انتخابات، میان اعضای سنای ایالات متحده، در رابطه تجدید و یا عدم تجدید یابی سیاست های مالیاتی این کشور؛ با پیروزی ٪۵۲ آرا به نفع اصلاح طلبان مواجه گردیدیم. در حال حاضر نیز، در انتظار رای گیری آتی، میان اعضای اتاق بازرگانی کنگره، در طی پنجشنبه و یا جمعه ی این هفته، بنشسته ایم. اتمام جلسات معاملاتی ماه جاری، با وقوع پیش آمد های غیر منتظره ای، همراه خواهند بود. چرا که اتمام ماه نوامبر، به عنوان سیگنالی به منظور آغاز فعالیت های وسیع معاملاتی، به حساب می آید. هر یک از گزارش های مربوط، به اصلاحات مالیاتی ایالات متحده، با افزایش نرخ نوسانات ارزی دلار ایالات متحده همراه خواهند گردید.

 

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

همراه با مثبت رقم خوردن آمار در پیش روی چین، در رابطه با تغییر حجم تولیدات ناخالص داخلی این کشور، احتمال تضعیف یابی دلار ایالات متحده نیز، افزایش خواهد یافت. چنین امری، رشد نرخی این جفت ارزی را، در طی نیمه ی اول این روز معاملاتی و در طی اجرای جلسات معاملاتی آمریکا، محیا خواهد نمود. اما کمی دیرتر و به موازای عملکرد تأثیرات انتشارات آماری آتی، با احتمال انعکاس یابی گرایش های نرخی و فروش این جفت ارزی، برخورد خواهیم نمود. 

با توجه به ادامه یابی نوسانات نرخی، در بازه ی کانال گرایش های افزایشی ۷ نوامبر، با مبهم بودن چگونگی جهش های نرخی آتی، مواجه می باشیم. همچنین لازم به ذکر است، که نوسانات فعلی، در چهار چوب محدوده ی ابرهای ایچیموکوی نمودار ۲۴ ساعته نیز، به دام افتاده اند.

 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

با در نظر گیری نزدیک تر شدن چندی از انتشارات آماری مهم و منفی از ژاپن، در طی اجرای جلسات معاملاتی آسیا - اتمام یابی معاملات ماه نوامبر و بازگشایی معاملات ماه دسامبر، می توانند سبب افت نرخی این جفت ارزی، تا سطح پشتیبانی ۱۱۱.۰۰ نموداری، گردند. همچنین با سیگنال خرید این جفت ارزی و انعکاس تصحیحاتی نرخ گذاری ها، از سطح ۱۱۲.۰۰ نموداری نیز، در طی معاملات دیروز، رو به رو گردیده ایم. در حال حاضر، با عدم موجود بودن سیگنال های کافی، به منظور بازگشایی معاملات مضاف، مواجه می باشیم.

 

جفت ارزی پوند استرلینگ و دلار ایالات متحده

بر اثر انتشار گزارش های مربوط، به قرار داد اخیر بریتانیا با اتحادیه ی اروپا، در رابطه با میزان مبلغ جبران خسارت های وارده ی برکسیت، با افزایش یابی منحصر به فرد نرخ گذاری های پوند استرلینگ، در طی اجرای جلسات معاملاتی دیروز لندن، برخورد نمودیم. نفوذ اخیر نرخ گذاری ها، به سطح ۱.۳۳۰۰ نموداری، سبب ادامه یابی تحکیمات نرخی، تا سطح ۱.۳۵۰۰ نیز گردیده است. احتمال بر این است، که در حوالی این سطح، با انعکاس یابی گرایش های افزایشی، برخورد خواهیم نمود. با این وجود، در صورت تضعیف یابی نرخ گذاری های دلار، در آینده ای نزدیک، می توان با ادامه یابی رشد های نرخی این جفت ارزی، تا سطح ۱.۳۵۸۰ نموداری نیز، برخورد نمود. این سطح، به عنوان ماکسیموم موضعی نرخ گذاری های سال جاری، به حساب می آید.