• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۱۷.۰۱.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

همواره با دست یابی نرخ گذاری های شاخص دلار ایالات متحده USDX، به محدوده ی پشتیبانی ۹۰.۰۰-۸۹.۰۰ نموداری، که به عنوان ماکسیموم موضعی سال ۲۰۰۹ نیز، به شمار می آید، برخورد نموده ایم. محدوده ی مربوطه و سطح ۹۰.۰۰ نموداری، همواره از قوتی کافی، به منظور پشتیبانی از خریداران این واحد ارزی را، دارا می باشد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

شکست صعودی سطح مقاومت ۱.۲۳۰۰ نموداری این جفت ارزی، هنوز عملی نگردیده است. بر اساس بررسی نمودار ساعتی، با تصحیحاتی جلوه نمودن ضربان افزایشی اخیر نرخ گذاری ها، به محدوده ی مقاومتی ۱.۲۳۰۰-۱.۲۲۸۵ نموداری نیز، مواجه می باشیم. به منظور بازگشایی معاملات فروش این جفت ارزی، تا سطوح ۱.۲۰۸۰ و ۱.۲۰۳۰ نموداری، می بایست به انتظار نفوذ نزولی نرخ، به سطح پشتیبانی ۱.۲۲۰۰ بنشست. چرا که سطح ۱.۲۲۰۰، از استقامت بالایی به منظور متوقف نمودن افت های بیشتر نرخ این جفت ارزی، برخوردار می باشد.

در واقع، در پی بیانیه های اخیر حزب سوسیال دموکرات آلمان، در رابطه با بازگشایی ائتلافی بزرگ تر، با ابراز فشاری مزمن بر تحرکات نرخی یورو، برخورد نموده ایم. با وجود حتمی نبودن این امر، تضعیف کوتاه مدت نرخ یورو، امری مبرم به شمار می آید.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نفوذ نرخ گذاری ها، به سطح ۱.۳۸۰۰-۱.۳۸۱۰ نموداری، منجر به افزایش یابی سطح فعالیت های معاملاتی فروشندگان خواهد گردید. اما بازگشایی فعلی معاملات فروش این جفت ارزی، کمی دیر می باشد.

به موازات نفوذ نرخ گذاری ها، به سطح ۱.۳۷۶۵، با کاهش های آتی نرخ GBP/USD

، تا محدوده ی ۱.۳۶۱۰-۱.۳۵۸۰ برخورد خواهیم نمود. با این حال، به منظور بازگشایی معاملات فروش، می بایست حداقل تا قبل از نفوذ نزولی نرخ به سطح ۱.۳۷۴۰ نموداری، صبر نمود.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

برخورد نرخ گذاری ها، با سطح ۱۱۰.۳۰-۱۱۰.۴۰، می تواند با انعکاس یابی نرخ و آغاز یابی افزایش های نرخی به زود این جفت ارزی، همراه گردد. با این وجود، تنها در صورت نفوذ صعودی نرخ USD/JPY

 به سطح ۱۱۰.۹۵-۱۱۰.۸۵، می توان به اجرای معاملات خرید این جفت ارزی، تا سطح ۱۱۱.۴۰ و یا تا بازه ی ۱۱۲.۰۰-۱۱۱.۹۰ نموداری، پرداخت. نرخ افزایش های در پیش رو، کما کان کند، جلوه خواهد نمود.