• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۲.۰۵.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

افت های یک ساله ی دلار ایالات متحده، در پی شکسته شدن کانال گرایش ها افولی دلار و تحکیمات نرخی این واحد ارزی، بر فراز خط ЕМА-۲۰۰، اتمام یافت. در حال حاضر نیز، با آغاز یابی گرایش های افزایشی این واحد ارزی مواجه می باشیم. با توجه به کامل بودن شمایل تکنیکی نمودار های مقیاس پایین، به منظور بازگشایی پوزیشن های معاملاتی می بایست از تایم فریم های دیگر استفاده نمود. در تایم فریم ۴ ساعته با شکل گیری الگوی ادامه یابی گرایشی (پرچم) مواجه می باشیم.

پیش زمینه ی خبری امروز ایالات متحده افزون بوده و به همین دلیل نیز می توان با افزایش نرخ نوسانات ارزی دلار، برخورد نمود. در طی اجرای جلسات معاملاتی امروز آمریکا نیز، با انتشار نتایج تنظیمات نرخ بهره ی سیستم ذخایر فدرال، برخورد خواهیم نمود.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

در پی اتمام یابی گرایش های افقی نرخ گذاری های این جفت ارزی، با بروز تصحیحاتی افزایش نرخ گذاری های یورو، مواجه شدیم. شاخص های گرایشی نمودار این جفت ارزی در حال حاضر، نمایان گر افولی بودن گرایش های آتی نرخ یورو - دلار ، می باشند.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

در پی تحکیمات اخیر دلار ایالات متحده، با افت نرخ گذاری های پوند/دلار، برخورد نمودیم. علاوه بر این با بروز تصحیحاتی نرخی نیز مواجه می باشیم. نرخ گذاری ها همواره تحت فشار خطوط ЕМА-۲۰۰ و SMA-۵ می باشند. چنین امری مبنی بر افت آتی نرخ گذاری های این جفت ارزی خواهد بود. تنها در صورت نفوذ نرخ گذاری ها به این دو خط، می توان به بازگشایی معاملات خرید پوند پرداخت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

نرخ گذاری ها در حال حاضر در حال نوسان مابین خطوط کانال گرایش های افقی ۱۱۰.۴۰-۱۰۸.۱۵ نموداری، می باشند. نفوذ نرخ گذاری ها به خط ЕМА-۲۰۰ و SMA-۵، مبنی بر تحکیم یابی گرایش های افزایشی دلار/ین، به شمار خواهد آمد.