• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۴.۰۷.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

روز استقلال ایالات متحده

شاخص دلار ایالات متحده USDX

سطح فعالیت های معاملاتی فروشندگان دلار، همواره افزون می باشد. بدین سبب نیز هم اکنون با احتمال شکسته شدن سطح پشتیبانی ۹۴.۱۵ نموداری، مواجه می باشیم. در این بین، با توجه به تعطیلات امروز ایالات متحده، می توان با کاهش  یابی نرخ نوسانات این واحد ارزی نیز، مواجه شد.

با توجه به قوه ی بالای خریداران دلار، در محدوده ی پشتیبانی ۹۴.۰۰ و همچنین ۹۳.۸۰ (نمودار ۲۴ ساعته D1)، با احتمال بازگشت صعودی نرخ گذاری ها، پس از برخورد با این بازه ی نرخی نیز، مواجه می باشیم.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

سطح تقاضای این جفت ارزی، در حوالی سطح ۱.۱۶۷۰ نموداری، کاهش قابل توجهی نموده. تغییرات نرخ شاخص کسب و کار فرانسه، آلمان و اتحادیه ی اروپا، توان افزایش نمودن نرخ نوسانات این جفت ارزی، در طی معاملات امروز یورو - دلار را نیز، دارا می باشند. در این بین احتمال شکسته شدن سطح مقاومت ۱.۱۷۲۰ نموداری، کما کان بعید به نظر می رسد. چرا که این سطح (بازه ی نرخی ۱.۱۷۳۰-۱.۱۷۲۰ نموداری) به عنوان سطحی آینه ای به شمار می آید. بدین سبب نیز، با احتمال بازگشت نرخ گذاری ها، در پی برخورد با این محدوده، رو به رو می باشیم.

افت نرخ گذاری ها پایین تر از سطح ۱.۱۶۴۰ نموداری، مبنی بر تضعیف یابی قوه ی تجاری خریداران یورو خواهد بود.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

تضعیف یابی نرخ گذاری های دلار ایالات متحده، منجر به افزایش نرخ گذاری های پوند - دلار گردیده. به موازات شکسته شدن سطح مقاومت ۱.۳۲۲۰ نموداری، می توان با ادامه یابی گرایش های افزایشی پوند - دلار، تا سطح ۱.۳۳۰۰  (محدوده ی نرخی ۱.۳۳۱۰-۱.۳۲۹۰) نیز، برخورد نمود.

ادامه یابی گرایش های افزایش پوند استرلینگ، نسبت به دلار ایالات متحده تنها در صورت مثبت رقم خوردن آمار امروز بریتانیا، در رابطه با افزایش نرخ شاخص کسب و کار خدماتی این کشور، امکان پذیر جلوه خواهد نمود. منفی رقم خوردن این آمار نیز، افت نرخی این جفت ارزی را، به دنبال خواهد داشت.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

افت اخیر نرخ گذاری ها، پایین تر از سطح ۱۱۱.۰۰ نموداری، موجی از فروش عمده ی دلار ایالات متحده، نسبت به ین ژاپن را، به همراه داشته. در این بین، همراه با آغاز یابی جلسات معاملاتی امروز آمریکا، می توان با کاهش یابی قوه ی تجاری فروشندگان نیز، رو به رو شد.

نزدیک ترین پشتیبانی، برای اجرای معاملات فروش این جفت ارزی، شامل سطح ۱۱۰.۰۰ می باشد.