• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۲۵.۰۷.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

شاخص دلار ایالات متحده USDX

در پی وخیم شدن شرایط ژئوپلیتیک ایالات متحده، با افت نرخ گذاری های دلار نیز، برخورد نمودیم. در این بین دو تنه بودن روابط ایالات متحده با سری زیادی از کشور های اقتصادی، منجر به نامشخص جلوه نمودن شرایط بازار ارزی دلار گردیده. همراه با آغاز سال جاری با افزایش مالیات وارداتی ایالات متحده رو به رو بودیم، اما هم اکنون با بیانیه های جدید سنای آمریکا، در رابطه با لغو گردیدن مالیات های اخیرا تصویب شده، مواجه می باشیم. این تصمیمات، در متون خبری twitter آقای ترامپ، منتشر گردیده اند.

همواره یاد آورم، که اتحادیه ی اروپا در حال آماده سازی پروژه ی مالیاتی ۲۰ میلیارد دلاری، در جواب ایالات متحده بوده، که در صورت وقوع می تواند با تضعیف یابی آتی دلار نیز همراه گردد.

بازگشت نرخ گذاری های USDX به سطح ۹۴.۱۳ نموداری، به عنوان سیگنالی مبنی بر بازگشایی معاملات فروش دلار شمرده خواهد شد.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها هنوز بر فراز سطح ۱.۱۶۶۵ نموداری، در حال تحکیم یابی می باشند. نفوذ نرخ گذاری ها به این سطح، از احتمال رشد آتی یورو خواهد کاست.

در این بین، نفوذ نرخ گذاری ها به سطح ۱.۱۷۴۵ نموداری، می تواند با سرعت گیری افزایش های نرخی آتی یورو - دلار، همراه گردد. با توجه به نمودار D1، با ابهام شرایط فعلی نرخ گذاری ها نیز برخورد خواهیم نمود. بدین سبب نیز، تنها به موازات خروج نرخ گذاری ها از محدوده ی نرخی فلت، می توان به تشخیص گرایش های نرخی این جفت ارزی پرداخت.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

تحکیم یابی نرخ گذاری ها بر فراز سطح مقاومت ۱.۳۱۵۰، مبنی بر ادامه یابی تحکیمات ارزی یورو، تا سطوح ۱.۳۳۱۰-۱.۳۲۹۰ نموداری می باشد. به موازات بسته شدن آخرین کندل ساعتی پایین تر از این محدوده، می توان با افت تصحیحاتی نرخ گذاری ها نیز، برخورد نمود.

عدم موجود بودن آمار اقتصادی امروز بریتانیا، تمرکز اکثریت بازار را، به چگونگی حل و فصل مسئله ی برکسیت و چالش تجاری ایالات متحده، معطوف خواهد نمود. 

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

نرخ گذاری ها همواره در حوالی خط ترند گرایش های کلی سیر می نمایند. در حال حاضر با احتمال از سر گیری گرایش های نزولی نرخ پوند - دلار، مواجه می باشیم. به همین دلیل نیز تا قبل از شکسته شدن سطح مقاومت ۱۱۱.۴۵، با ادامه یابی افول دلار رو به رو خواهیم بود.