• کابینۀ شخصی

ارزیابی نوسان های ارزی به تاریخ ۰۲.۰۸.۲۰۱۸

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و کالایی

تنظیمات نرخ بهره ی بانک انگلستان

شاخص دلار ایالات متحده USDX

نرخ گذاری های دلار، در حال افزایش بوده و در حال حاضر منتظر دست یابی نرخ گذاری ها به سطح ۹۴.۶۵ نموداری می باشیم. نفوذ نرخ دلار به این سطح می تواند با ادامه یابی گرایش های افزایشی دلار، تا سطوح ۹۵.۰۰ و حتی ماکسیموم ۹۵.۴۰ نیز، همراه گردد.

عوامل اصلی ادامه یابی چنین سناریویی - تحکیمات ارزی دلار USD و تضعیف نرخی یورو (EUR)، ین (JPY)، پوند (GBP)، دلار کانادا (CAD)، کرون سوئد (SEK) و فرانک سوئیس (CHF) به شمار می آیند.

با توجه به مثبت بودن نگرش متخصصین به تغییرات به زود نرخ بهره ی بانکی انگلستان، با احتمال تحکیمات به زود نرخ پوند استرلینگ، مواجه می باشیم. چنین امری می تواند نرخ گرایش های افزایشی دلار را، کند نماید.

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و دلار ایالات متحده

در پی شکست پشتیبانی ۱.۱۶۶۵-۱.۱۶۶۰ نموداری، با افزایش یابی قوه ی تجاری فروشندگان یورو، برخورد نمودیم. در این بین، با احتمال انعکاس یابی آتی نرخ گذاری ها، در پی برخورد با بازه ی نرخی ۱.۱۶۲۵-۱.۱۶۲۰ نموداری نیز، رو به رو می باشیم. به موازات این محدوده، با عبور خط ترند گرایش های نزولی، که از طریق اتصال ماکسیموم های نمودار ۴ ساعته ترسیم گردیده اند نیز، مواجه می باشیم. شکست این خط گرایشی می تواند با ادامه یابی گرایش های نزولی، تا سطوح ۱.۱۵۸۰ و حتی بازه ی نرخی ۱.۱۵۱۵-۱.۱۵۵۰ نموداری نیز، ادامه یابد. در این بین لازم به یاد آوریست، که نرخ گذاری های در حال حاضر مابین کانالی از گرایش های افقی گیر افتاده اند.

جفت ارزی پوند استرلینگ بریتانیا و دلار ایالات متحده

نرخ گذاری ها به پشتیبانی ۱.۳۱۰۰ نموداری نفوذ نموده اند. احتمال عمیق تر شدن افت نرخی پوند، در آینده ای نزدیک، بسیار امکان پذیر جلوه می نماید. در این بین لازم به ذکر است، که دلیل اصلی تضعیف یابی نرخ این جفت ارزی، تحکیمات ارزی دلار به شمار می آید. افزایش یابی به زود نرخ بهره ی بانک انگلستان، تحکیمات کوتاه مدت نرخ پوند را، به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل نیز، فعلا از بازگشایی معاملات فروش این جفت ارزی اجتناب می ورزیم.

جفت ارزی دلار ایالات متحده و ین ژاپن

با وجود تحکیمات ارزی دلار ایالات متحده، با عدم افزایش سطح تقاضای این جفت ارزی، مواجه می باشیم. چرا که در طی ماه آگوست با تعطیلات رسمی مواجه می باشیم و اشتهای بازار، به منظور ریسک بیشتر نیز، کاهش میابد. در همین هنگام نیز با افزایش سطح تقاضای ارز های امن (همانند ین) برخورد می نماییم. با این وجود فعلا از بازگشایی معاملات فروش، تا قبل از نفوذ نرخ گذاری ها به بازه ی پشتیبانی ۱۱۱.۴۵-۱۱۱.۲۰ نموداری، پرهیز می نماییم.