• کابینۀ شخصی

CAD/CHF

0.64911

بالا: 0.64911

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی CAD/CHF یکی از ابزار های مالی پر طرفدار بوده، که در دست بازرگانان خبره می تواند به منبع درآمد نه چندان بزرگ اما با ثباتی، تبدیل شود. جفت های ارزی فرانک سوئیس از بی ریسک ترین و آرام ترین نوسانات معاملاتی برخوردار می باشند. چرا که نسبت به مقیاس

 

تحرکات نرخی این جفت ارزی از چگونگی تغییرات اقتصادی و ژئوپلیتیک ایالات متحده، کانادا و همچنین سوئیس منشا می گیرد. مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر واحد ارزی دلار کانادا، شامل تغییرات قیمت نفت، مواد خام و تبادلات با ایالات متحده می باشد. عوامل تاثیر گذار بر شرایط اقتصادی سویسی نیز، بستگی به جریان های مالی سرمایه گذاران خارجی، از ایالات متحده و اتحادیه ی اروپا و همچنین تجارت خارجی این کشور، بستگی دارد. در این بین لازم به ذکر است، که شرایط اقتصادی کانادا و سوئیس نمایان گر رشدی پایدار بوده و از چشم اندازی بسیار روشن برخوردار است.

 

با توجه به صادرات عمده ی نفت کانادا، نرخ گذاری های واحد ارزی این کشور به نوسانات قیمت نفت، بستگی دارد. بدین ترتیب، که همراه با افزایش یابی قیمت نفت، نرخ گذاری های دلار کانادا نیز، تحکیم میابند. فرانک کم درآمد سوئیس نیز، هم چون حیاط خلوتی می ماند.

 

در طی بررسی نمودار نرخ گذاری های زنده ی این جفت ارزی، می بایست به نکات ذیل، توجه نمود:

  • تغییرات قیمت نفت خام

  • شاخص حجم تولیدات ناخالص داخلی

  • تغییرات نرخ تورم

  • شاخص سود خالص حساب بازرگانش کانادا و سوئیس

  • تنظیمات نرخ بهره ی بانک های مرکزی این دو کشور

  • شاخص های اقتصادی ایالات متحده

  • شاخص KOF

 

واحد اصلی معاملات جفت ارزی CAD/CHF، دلار کانادا می باشد. این جفت ارزی به عنوان یکی از کم نوسان ترین و کم در آمد ترین ابزار معاملاتی – در طی اجرای جلسات معاملاتی اروپا، شناخته می شود. نمودار موجود در این صفحه، نمایان گر نرخ گذاری های زنده ی جفت ارزی CAD/CHF می باشد.

 

واحد ارزی دلار کانادا – (با نشانه ی $ و یا C$ و کد بانکی CAD) – به عنوان پول اصلی کانادا به شمار میاید. این واحد ارزی در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. توزیع و تنظیمات مالی این واحد ارزی را نیز، بانک مرکزی کانادا، بر عهده دارد. تحرکات نرخی این واحد ارزی از روند تولیدات نفت و مواد اولیه ی کانادا، منشا می گیرند. نام های دیگر این واحد ارزی (لونی) و (دلار کوچک) می باشد.

 

واحد ارزی فرانک سوئیس – (با کد بانکی CHF) – ارز قانونی سیستم مالی کشور سوئیس و لیختن اشتاین به حساب می آید. نام دیگر این واحد ارزی (سویسی) می باشد. عرضه و توزیع این پول را نیز، بانک مرکزی (بانک ملی سوئیس) سوئیس به عهده دارد. سکه های پول این کشور نیز از طریق خانه ی فدرال سکه، توزیع میابند.
 

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
CAD/MXN 14.43230000
AUD/CAD 0.90683000
CAD/JPY 99.75100000

FAQ