• کابینۀ شخصی

CAD/JPY

115.25

0.17%

بالا: 115.25

پایین: 114.83

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار کانادا/ین ژاپن، به عنوان یکی از جذاب ترین جفت های ارزی، برای بازرگانانی که از ارزیابی های بنیادی استفاده می نمایند، به شمار می آید. CAD/JPY نرخ گذاری غیر مستقیمی بوده، که بدون حظور تاثیرات دلار ایالات متحده، معامله می شود.

 

با وجود اگزوتیک بودن این جفت ارزی، تنها به دلیل پتانسیل افزون جاذبه ی مالی اش، که به دلیل نوسانات افزون و وابستگی اش از عوامل تحلیلات بنیادی بوده، این جفت ارزی از طرف داری اکثریت بازرگانان برخوردار گردیده. تحرکات نرخی این جفت ارزی، از تنظیمات مالی بانک های ملی کانادا و ژاپن و همچنین شرایط اقتصادی این دو کشور، سرچشمه می گیرد. به طور مثال تغییرات شرایط بازار مواد اولیه، تاثیرات افزونی بر تحرکات نرخی این جفت ارزی ابراز می نماید.چرا که این بازار از صادرات افزون کانادا و واردات ژاپن، برخوردار می باشد.

 

به منظور افزایش قوه ی تولیداتی ژاپن، سران این کشور تلاشی مداوم بر کاهش یابی واحد ارزی ین می دارند. اما عدم اجازه دادن قوه ی تولیداتی کانادا، به منظور تحکیم یابی بلقوه ی نرخ دلار این کشور، مقاومتی بسیار منحصر به فرد تر، جلوه می نماید. در این بین صادرات مناطق آسیا و اقیانوس آرام، از افت شدید دلار کانادا، نسبت به ین ژاپن، جلوگیری می نماید. دلار کانادا وابستگی شدیدی، به نرخ گذاری های نفتی داشته و اسپرد بسیار بالای جفت ارزی CAD/JPY، امکان اسکالپینگ و اجرای معاملات کوتاه را، از بازرگانان منع می نمایند.

 

نمودار نرخی CAD/JPY نیز، چگونگی نرخ تحرکات گرایشی این جفت ارزی را، معین می نماید.

با توجه پر اهمیت تر بودن رتبه ی واحد ارزی دلار کانادا، از ین ژاپن، چگونگی تحرکات نرخی این جفت ارزی، از نوسانات واحد دلار کانادا، سرچشمه می گیرد. در این بین در صورت تحکیم یابی ین ژاپن، می توان با تضعیف یابی نرخ گذاری های این جفت ارزی نیز، برخورد نمود.

 

واحد ارزی ین ژاپن – ( با نشانه ی ¥ و کد بانکی JPY) واحد ارزی ملی ژاپن شناخته می شود و یکی از مهم ترین واحد های ارزی رزرو دنیا، به شمار می آید. توزیع پول این واحد ارزی از طریق بانک مرکزی ژاپن، به وقوع می پیوندد.

 

واحد ارزی دلار کانادا – (با نشانه ی $ و یا C$ و کد بانکی CAD) – واحد ارزی ملی کانادا بوده که از سال 1858 به ثبت رسیده است. تنظیم گر مالی این واحد ارزی و توزیع کننده ی پول کانادا – بانک مرکزی کانادا، به شمار می آید.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-1.81 1.07 1 1

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
CAD/MXN 14.43230000
AUD/CAD 0.9141 0.2%
CAD/CHF 0.6452 0.23%
USD/CAD 1.3706 -0.06%

FAQ