• کابینۀ شخصی

CAD/MXN

14.4323

بالا: 14.4323

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

با وجود عدم حظور واحد ارزی دلار ایالات متحده، مابین جفت ارزی دلار کانادا- پزو مکزیک، با تاثیر گیری شدید نرخ گذاری های این جفت ارزی از تغییرات نرخی دلار ایالات متحده، مواجه می باشیم. چرا که در صورت مقایسه نمودن نمودار جفت های ارزی CAD/USD و USD/MXN، با شباهت بسیار زیاد نرخ گذاری های این دو جفت ارزی با یک دیگر، برخورد خواهیم نمود.

 

به منظور بررسی دقیق تر و پیش بینی تحرکات نرخی جفت ارزی CAD/MXN، می بایست به چگونگی تغییرات شاخص های اقتصادی ایالات متحده نیز، توجه نماییم. چرا که تغییرات نرخ دلار ایالات متحده، تاثیرات قابل ملاحظه ای بر تحرکات هر یک از واحد های این جفت ارزی، می گذارد.

 

شاخص های مهمی که می بایست مورد توجه قرار گیرند، شامل:

  • تنظیمات نرخ بهره ی بانکی

  • تغییرات حجم تولیدات ناخالص داخلی

  • سطح بی کاری و دیگر آمار بازار کار

 

کانادا یکی از پیشتاز ترین صادر کننده گان نفت به شمار می آید. تغییرات نوسانات نرخی دلار کانادا، مستقیما به تغییرات نرخ گذاری های نفت مرتبط می باشد. بدین سبب نیز، افزایش و یا کاهش قیمت نفت، تغییرات نرخ دلار کانادا را، به دنبال دارند.

 

نرخ متوسط دستمزد در سطح مکزیک بالا تر از میزان متوسط دستمزد در دیگر کشور های آمریکای لاتین بوده. همین امر نیز منجر به هم رتبه شدن این کشور، با دیگر کشور های پیشرفته ی دنیا، گردیده. در طی دهه ی 80، اکثریت سازمان های دولتی مکزیک خصوصی سازی شده اند و بخش خصوصی کسب و کار این کشور هم اکنون از سلطه ی بیشتری بر اقتصاد منطقه، برخوردار می باشد. در این بین اکثریت شرکت های خصوصی این کشور، خارجی می باشند.

 

با توجه به تجارت پایدار و مداوم کشور مکزیک با ایالات متحده و کانادا و عضو بودنش در توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی North American Free Trade Agreement، یکی از درآمد های مهم این منطقه، شامل درآمد از تجارت آزاد می باشد. همچنین یکی دیگر از درآمد های نه چندان کم کشور مکزیک، از صادرات نفت بوده، که به عنوان یکی از عمده ترین صادر کننده گان نفت در سطح آمریکای لاتین، به حساب می آید.

 

با وجود افزون بودن حجم ذخایر نفت و گاز مکزیک، به منظور عدم شکل گیری مشکلات مالی و با توجه به امکان پذیر بودن اتمام یابی به زود حجم ذخایر نفت و گاز این کشور، مکزیک دست به کاهش سطح استخراج سوخت های مربوطه برد. این محدودیت در حدی زیاد بوده، که نظریه ی متخصصین بر این است، که در صورت ادامه یابی چنین روندی و کاهش سطح استخراج این دو سوخت، کشور مکزیک مجبور به وارد نمودن سوخت خارجی، به منظور رفع نیاز های روزانه اش، خواهد شد. بدین سبب نیز، تاثیرات نرخ گذاری های جهانی نفت بر واحد ارزی کشور مکزیک، بسیار قابل رویت می باشد.

 

نمودار زنده ی نرخ گذاری های CAD/MXN، به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید به بررسی تحرکات نرخی این جفت ارزی بپردازید.

 

دلار کانادا (با کد بانکی CAD و نشانه ی C$ و یا $)، به عنوان واحد ارزی اصلی کانادا به حساب می آید، که از سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. توزیع و تنظیمات مالی این واحد ارزی را نیز، بانک مرکزی کانادا، بر عهده دارد.

 

واحد ارزی پزو مکزیک (با نشانه ای همچنان نشانه ی دلار ایالات متحده $ و با کد بانکی MXN)، به عنوان واحد ارزی ملی مکزیک به شمار می آید. به تاریخ 27 ماه می سال 2008 میلادی، واحد ارزی پزو مکزیک به دسته ی ارز های قابل صرافی، به منظور استفاده در معاملات ارزی میان بانکی جهان از طریق سیستم CLS، تبدیل شد. وظیفه ی تنظیمات مالی و توزیع پول این واحد ارزی را نیز، بانک مکزیک به عهده دارد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
USD/CAD 1.36160000
CAD/CHF 0.64911000
EUR/CAD 1.45029000
CAD/JPY 99.75100000

FAQ