• کابینۀ شخصی

EUR/CAD

1.45029

بالا: 1.45029

پایین: 0

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی EUR/CAD، از عرف زیادی برخوردار نمی باشد. از این جفت ارزی بازرگانان خبره، استفاده می نمایند. تحرکات نرخی این جفت ارزی، شباهت زیادی به تحرکات نرخی یورو –دلار، داشته و از نرخ نوسانات بالایی برخوردار می باشد.

 

با توجه به سطح بالای همکاری های تجاری کشور های اتحادیه ی اروپا با کانادا، تحرکات نرخی این جفت ارزی نیز، وابستگی مستقیم به تغییرات شرایط تجاری این دو منطقه دارد. نرخ نوسانات ارزی یورو-دلار کانادا، در طی اجرای جلسات معاملاتی آمریکا و اروپا، افزایش میابد.

 

جفت ارزی EUR/CAD، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی EUR، تغییر می نماید. واحد ارزی CAD نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ یورو اتحادیه ی اروپا EUR، می باشد. به منظورخرید EUR، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از CAD است. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیم یابی نرخ CAD نسبت به EUR به شمار می آید.

 

کانادا به عنوان یکی از بزرگترین صادر کنندگان نفت جهان به شمار می آید و نرخ گذاری های دلار این کشور، از تغییرات قیمت نفت، سرچشمه می گیرد. افزایش قیمت نفت، نرخ گذاری های دلار کانادا را، تحکیم می نماید. کاهش یابی قیمت نفت نیز، تضعیف یابی نرخ دلار این کشور را، به دنبال خواهد داشت.

 

واحد ارزی دلار کانادا (با کد بانکی CAD و نشانه ی $ و یا C$) واحد ارزی ملی کشور کانادا بوده، که در سال 1858 میلادی بنیان گذاری شده است. تنظیمات مالی و توزیع پول این کشور نیز، از طریق بانک مرکزی کانادا، انجام می پذیرد. تحرکات نرخی این واحد ارزی از تغییرات قیمت نفت، سرچشمه می گیرد. دیگر نام های این واحد ارزی، لونی و دلار کوچک می باشد.

 

واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان پول رسمی 19 کشور متحد اروپا، به شمار می آید. این کشور ها از قبیل: اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لیتونی، لاتویا، لوکزمبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلونی، فنلاند، فرانسه و استونی، می باشند. علاوه بر این واحد ارزی یورو در 9 کشور دیگری که از تظر جغرافیایی به خاک اروپا متصل هستند نیز، قابل استفاده می باشد.تنظیم نرخ بهره و سیاست گذاری های مالی و همچنین توزیع پول این منطقه، از طریق سیستم مرکزی بانکداری اروپا (ECB)، انجام می گیرد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
0.18 -0.75 0.9 0.8

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
CAD/MXN 14.43230000
EUR/CZK 24.22000000
EUR/PLN 4.67990000

FAQ