• کابینۀ شخصی

SGD/JPY

100.607

بالا: 100.607

پایین: 100.607

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی دلار سنگاپور و ین ژاپن، از عرف چندانی در سطح بازار Forex، برخوردار نمی باشد. با توجه به وابستگی شدید تحرکات نرخی این جفت ارز، از تغییرات شرایط ژئوپلیتیک و اقتصاد منطقه، پیش بینی گرایش آتی نرخ گذاری های SGD/JPY، از دشواری به خصوصی برخوردار می باشد. به همین دلیل نیز جفت ارزی مربوطه به منظور استفاده ی تازه کاران، چندان مطلوب به نظر نمی رسد.

 

سنگاپور به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان به شمار می آید. این کشور به عنوان عضوی از «Four Asian Tigers» (کشور های اقتصادی آسیا: کره، ژاپن، هن کنگ و سنگاپور) بوده و در سطح این کشور نیز با رشد شدید اقتصاد منطقه مواجه می باشیم. این رشد از دهه ی 60، تا دهه ی 90، بسیار افزون بود.

%70 حجم صادرات سنگاپور، شامل محصولات با تکنولوژی برتر بوده و حدود %10 این صادرات، شامل محصولات سوختی – انرژی می باشد. رشد اقتصادی پایدار و خدمات مالی برتر این کشور، سنگاپور را، به مرکز مالی آسیای جنوب شرق تبدیل نموده. همین عوامل نیز، به عنوان دلایل اصلی نوسانات ارزی دلار سنگاپور، به شمار می آیند.

 

بیشترین تاثیر را، واحد ارزی ین، از وزارت مالی این کشور گرفته و این سازمان عامل اصلی نوسانات شدید نرخ ین می باشد. علاوه بر این بانک های مرکزی این کشور از تاثیر بالایی بر نرخ گذاری های ین، درارا می باشند. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار، بر تحرکات نرخی ین ژاپن، شامل تنظیمات نرخ بهره ی بانکی این کشور می باشد. چرا که تنها این عامل می تواند ثباتی پایدار به شرایط اقتصادی ژاپن، ببخشد. داده های مربوط به تولیدات ناخالص داخلی و آماری همچون داده های سازمان های مهمی مثل تانکان Tankan، ی متواند نرخ نوسانات ارزی ین را، افزایش نماید. با توجه به نرخ بالای نوسانات ارزی ین، از تازه کاران خواهشمندیم، تا فعلا به معامله با استفاده از جفت ارزی دلار – ین، پرهیز نمایند. تجارت با استفاده از این جفت ارزی برای تازه کاران چندان مطلوب نمی باشد.

 

جفت ارزی SGD / JPY از نرخ گذاری مستقیم برخوردار بوده. واحد ارزی اصلی دلار SGD ، به شمار می آید. واحد ارزی ین ژاپن JPY ، از نرخ متغیر برخوردار می باشد. افزایش نرخ این جفت ارزی، مبنی بر تحکیمات نرخی دلار SGD بوده و به منظور خرید دلار سنگاپور SGD ، نیاز به فروش میزان بیشتری از ین ژاپن JPY ، می باشد. کاهش نرخ این جفت ارزی نیز، مبنی بر تحکیمات نرخی JPY ، می باشد.

 

با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی دلار سنگاپور (با کد بانکی SGD)، به عنوان واحد ارزی ملی جمهوری سنگاپور (Republic of Singapore)، شناخته شده و واحد های ارزی وابسته به این پول، شامل دلار برونئی با نسبت 1:1 می باشد. سازمان وزارت مالی و وامی سنگاپور نیز، که به عنوان بانک مرکزی این کشور به شمار می آید، مسئول اصلی تنظیمات مالی، توزیع پول، کنترل سیستم های پردازنده ی مالی و همچنین بررسی ثبات مالی منطقه، به حساب می آید.

 

واحد ارزی ین ژاپن ( با نشانه ی 円¥ و کد بانکی YPY) – به عنوان پول اصلی کشورژاپن به شمار می آید. این واحد ارزی به عنوان یکی از اصلی ترین واحد های رزرو جهان، به شمار می آید. توزیع پول و تنظیمات نرخ بهره ی این کشور نیز، بر عهده ی بانک مرکزی ژاپن می باشد.

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/JPY 163.81 0.43%
AUD/SGD 0.88481000
EUR/SGD 1.4475 -0.04%
USD/SGD 1.3623 0.1%

FAQ