• کابینۀ شخصی

EUR/GBP

0.856

0.09%

بالا: 0.8563

پایین: 0.8559

وضعیت بازار

نسبت تعداد خرید و فروش لات ها بر اساس حجم معاملات

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
0%

روحیه معامله گرام

نسبت تعداد معاملات خرید(buy) و فروش (sell)، بدون در نظر گرفتن حجم آنها

داده ها هر 10 دقیقه به روز رسانی می شوند

فروشنده خریدار
0%
100%

جفت ارزی یورو اتحادیه ی اروپا و پوند استرلینگ بریتانیا (EUR/GBP)

 

جفت ارزی EUR/GBP از دو ارز بسیار پایدار قوی اروپایی تشکیل شده است. به دلیل قوی تر بودن پوند از یورو، نرخ این جفت ارزی همواره پایین تر از یک یورو، حاسبه می گردد.

 

یکی از تاثیر گذار ترین عوامل بر نرخ پوند، شامل تغییرات شاخص تولیدات ناخالص داخلی بریتانیا بوده، که از رتبه ی 5، در جهان برخوردار می باشد. یعنی یک رتبه پایین تر از آلمان، اما یک رتبه بالا تر از فرانسه. سود خالص حساب بازرگانی این کشور همواره منفی بوده و بیشترین صادرات این کشور، به ایالات متحده، آلمان، فرانسه، هلند، ایرلند و همچنین پنج کشور اتحادیه ی شاهنشاهی بریتانیا، فرستاده می شود.

 

دیگر عوامل تاثیر گذار، بر تحرکات نرخی این جفت ارزی، شامل: داده های تراز تجاری، نرخ تورم، آمار تولیدات صنعتی، شاخص خرده فروشی، سطح اشتغال و تنظیمات نرخ بهره این کشور، می باشند. علاوه بر این، وقایع سیاسی داخلی اروپا، که از تاثیرات طولانی مدت (همانند Brexit و مشکل مهاجرت)، و همچنین کوتاه مدت (همانند استعفا وزرا و تروریزم) برخوردار می باشند نیز، منجر به افزایش یابی نرخ نوسانات این جفت ارزی، می گردد. علاوه بر این لازم به ذکر است، که تصمیم بانک انگلستان، به منظور کنترل نرخ تورم، تا %2 نیز، از تاثیر بالایی بر تحرکات نرخی این جفت ارزی، برخوردار می باشد.

 

جفت ارزی EUR/GBP، نرخ گذاری مستقیم بوده، که بر اساس تحرکات نرخی واحد ارزی EUR، تغییر می نماید. واحد ارزی GBP نیز، از نرخ متغییر برخوردار می باشد. رشد نرخ گذاری های این جفت ارزی مبنی بر تحکیم یابی نرخ یورو اتحادیه ی اروپا EUR، می باشد. به منظورخرید EUR، نیاز به پرداخت میزان بیشتری از GBP است. کاهش نرخ گذاری های این جفت ارزی، مبنی بر تحکیم یابی نرخ GBP نسبت به EUR به شمار می آید. با استفاده از نمودار نرخی این جفت ارزی نیز، می توانید به تحلیل گرایش ها و نوسانات و همچنین تجارت ارزی بپردازید.

 

واحد ارزی یورو اتحادیه ی اروپا (با نشانه ی € و کد بانکی EUR) – به عنوان پول رسمی 19 کشور متحد اروپا، به شمار می آید. این کشور ها از قبیل: اتریش، بلژیک، آلمان، یونان، ایرلند، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، لیتونی، لاتویا، لوکزمبورگ، مالت، هلند، پرتقال، اسلواکی، اسلونی، فنلاند، فرانسه و استونی، می باشند. علاوه بر این واحد ارزی یورو در 9 کشور دیگری که از تظر جغرافیایی به خاک اروپا متصل هستند نیز، قابل استفاده می باشد.تنظیم نرخ بهره و سیاست گذاری های مالی و همچنین توزیع پول این منطقه، از طریق سیستم مرکزی بانکداری اروپا (ECB)، انجام می گیرد.

 

واحد ارزی پوند استرلینگ (با کد بانکی GBP و نشانه ی £) به عنوان واحد ارزی اصلی بریتانیا، (شاهنشاهی متحد بریتاینا) و ایرلند شمالی، به شمار می آید. این واحد ارزی در خلیج لامانش، جزایر گرنسی، جرسی، جزیره ی مرد (در دریای ایرلند) نیز، استفاده می گردد. علاوه بر این داخل مرز های آبی بریتانیا، جزایر فولکلند، جبرالطارق، جزیره ی یلینای مقدس، جزیره معبد و Tristan da cunha نیز، از واحد ارزی پوند استفاده می گردد. توزیع پول و تنظیمات سیاست گذاری های مالی بریتانیا، از طریق بانک انگلستان، انجتم می گیرد. این بانک تنظیمات نرخ بهره را نیز، به عهده دارد.

سواپ در معاملات خرید سواپ در معاملات فروش فاکتور شورت, فاکتور لانگ
-0.17 -0.74 0.8 0.8

ابزارهای وصل شده

نام قیمت جاری آخرین ویرایش
EUR/PLN 4.67990000
EUR/SGD 1.4509 0.1%
EUR/NZD 1.8083 0.36%
EUR/HUF 405.33000000

FAQ